MG 4461Powiększona do 30 stacji sieć wypożyczalni rowerów w Katowicach rozpoczęła funkcjonowanie w połowie kwietnia tego roku.

– Pomimo tego, że pogoda nas nie rozpieszczała do 15 maja odnotowaliśmy łącznie aż 12 012 wypożyczeń, z czego 3 240 w kwietniu i 8772 do połowy maja – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Cieszę się, że mieszkańcy chętnie korzystają z rowerów miejskich. Pokazują to liczby: w zeszłym roku rowery wypożyczono u nas łącznie 38 tysięcy razy, a w tym roku przez pierwszy miesiąc ponad 12 tysięcy razy. Dzięki wsparciu podmiotów prywatnych powstała u nas największa sieć wypożyczalni rowerów w woj. śląskim i jedna z większych w kraju. To świetna alternatywa na przemieszczanie się po mieście, a także doskonała forma aktywnego spędzania czasu – podsumowuje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Najczęściej rowery wypożyczano 14 maja (1183 razy) oraz 11 maja (918 razy), co pokazuje, że pogoda ma duży wpływ na korzystanie z jednośladów. W Katowicach jest już zarejestrowanych 12 420 użytkowników rowerów miejskich, z czego w tym roku wpisało się 3 167 osób.

Sieć wypożyczalni rowerów w Katowicach dynamicznie się rozrasta. W 2015 roku funkcjonowały trzy testowe wypożyczalnie, a w zeszłym roku było ich już 11 – w tym jedna sponsorska. W tym roku stacji jest już 30. Tym samym jest to największa sieć w województwie śląskim.

Źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.