Wydajny magazyn to taki, który maksymalnie wykorzystuje do składowania posiadaną powierzchnię. Należy ją liczyć zarówno w metrach kwadratowych, jak i wysokości dostępnej przestrzeni. Aby zoptymalizować procesy składowania, warto zainwestować w wózki widłowe wysokiego składowania.

 

 

Zastosowanie wózków wysokiego składowania

 

Wózki widłowe tego typu znajdują swoje zastosowanie w magazynach przeznaczonych do wysokiego składowania, czyli według prawa polskiego tych, w których przechowywanie produktów odbywa się na wysokości powyżej 7,2 metra. Tego typu magazyny prowadzone są przy dużej ilości ładunków i niewielkiej przestrzeni, pozwalają ograniczyć koszty związane z powierzchnią użytkową. Wózki widłowe wysokiego składowania posiadają maszt, który wysuwa się na wysokość nawet do 13 metrów. Przy swoich niewielkich rozmiarach są w stanie podnieść ładunek o nieregularnych kształtach, taki jak deski, elementy mebli czy rury, ważący nawet kilka ton.

 

Wózki wysokiego składowania znajdują swoje zastosowanie w transporcie bliskim, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynów. Do ich głównych zadań należy zoptymalizowanie składowania różnego rodzaju towarów wysokich, często trudno dostępnych regałach.

 

Wózki widłowe Reach Truck w magazynie

 

Magazyny przez swoją konstrukcję wymagają często od pojazdów poruszających się po nich dużej zwrotności i małych rozmiarów. Ze względu na swoją budowę, wózki widłowe Reach Truck są jednymi z najczęściej używanych w magazynach wysokiego składowania maszyn. Dzięki swojej bocznej konstrukcji z fotelem operatora pozostającym prostopadle do kierunku jazdy pojazdu, ich użytkowanie wymaga dużo mniej miejsca, niż w przypadku innych wózków widłowych, dzięki temu zdają się być idealnie przystosowane do pracy w niewielkich korytarzach i wąskich przejściach magazynu czy zaplecza.

 

Wózki widłowe wysokiego składowania Reach Truck to pojazdy przystosowane do prostych zadań. Są one przystępne w obsłudze, dzięki czemu są idealne dla operatorów, którzy w ciągu swojego dnia pracy realizują wiele różnych czynności magazynowych. Wózki te wykorzystywane są do intensywnych i średnio intensywnych zadań, podczas których najważniejsza jest duża zwrotność pojazdów, a także możliwość podnoszenia długich towarów na duże wysokości. Wózki wysokiego składowania mają swoje zastosowanie we wszystkich branżach, w których istotna jest duża powierzchnia przechowywania.

 

Konstrukcja wózków widłowych Reach Truck

Tak wysoka wydajność i przystosowanie do pracy w magazynach wysokiego składowania tych wózków widłowych możliwa jest dzięki ich konstrukcji. Są to pojazdy o zasilaniu akumulatorowym, które zapewniają efektywniejszą pracę dzięki niższym zużyciu energii. Ich udźwig wynosi zazwyczaj od jednej do trzech ton, przy czym parametr ten często zmniejsza się na dużych wysokościach. Szybszą pracę umożliwia dość duża prędkość tych urządzeń, która wynosi zwykle do kilkunastu kilometrów na godzinę. Prędkość przy dużym załadunku wózka może nieznacznie spaść.

 

Wózki widłowe Reach Truck są przystosowane do pracy w znacznie węższych korytarzach, niż ich wózki czołowe odpowiedniki. Dzięki swojej konstrukcji możliwe jest ich przystosowanie do pracy w chłodniach lub przy regałach wjezdnych typu drive-in. Pojazdy posiadać mogą szereg funkcji, które stworzone zostały, by ułatwić użytkowanie i obniżyć koszty związane z ich eksploatacją. Niektóre z nich występują w standardowym wyposażeniu, inne są opcjonalne.

 

Jakie są zalety wózków wysokiego składowania?

 

Dzięki swojej konstrukcji, wózki widłowe Reach Truck mogą być one wykorzystywane podczas załadunku i rozładunku we wnętrzu budynku, jak i poza jego granicami. Wykonanie kół i wysoka dbałość i dociążenie sprawia, że możliwe jest ich użytkowanie także na nierównym podłożu. Do używania nie istnieje potrzeba tworzenia dodatkowych instalacji, takich jak ścieżki indukcyjne oraz szyny prowadzące. Wózki widłowe wysokiego składowania przystosowane są do pracy w standardowych regałach rzędowych, co pozwala uniknąć przebudów magazynu. Dodatkową zaletą jest niewątpliwie oszczędność, jaką powoduje dodatkowe miejsce paletowe na dużych wysokościach magazynu.

a14552d80f55921aab306715ed7f10cd

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.