DSC01198Jeszcze w styczniu Wrocławskie Inwestycje ogłoszą przetarg na budowę kolejnych odcinków trasy tramwaju przez Popowice. W ramach tego zadania powstanie 3,1 km torowiska (w tym 1,45 km torowiska zielonego).

 

Prace przy trasie tramwajowej przez Popowice skoncentrowane są teraz przy skrzyżowaniu ul. Długiej z Poznańską i na fragmencie ul. Starogroblowej. Przebudowywany jest również wiadukt kolejowy nad ul. Długą, gdzie powstanie przystanek kolejowy oraz zintegrowany węzeł przesiadkowy. W tym rejonie będzie wybudowany też potężny kanał ogólnospławny. Drogowcy pracują również przy konstrukcjach pierwszych chodników i tras rowerowych w pobliżu ogródków działkowych.

Będzie zielone torowisko
Jeszcze w tym miesiącu spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosi przetarg na dwa odcinki trasy, które po obu stronach trasy będą włączały się do obecnej sieci tramwajowej. Jeden od strony mostów Mieszczańskich. Tam wykonawca włączy nowe torowisko w to istniejące. Na pewno na tym odcinku powstanie też stacja prostownikowa "Szczepin", która będzie zasilała sieć trakcyjną.

Drugi odcinek będzie budowany od ul. Milenijnej i Pilczyckiej do ogrodów działkowych przy ul. Starogroblowej. Przy wiadukcie kolejowym powstanie drugi na tej trasie węzeł przesiadkowy Wrocław-Popowice. W ramach inwestycji na tym odcinku zostanie zmodernizowana także stacja prostownikowa "Milenijna".

Nowa linia tramwajowa będzie gotowa do końca 2022 roku.

Źródło: UM Wrocław

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.