Wrocław: zmiany w organizacji ruchu na EURO 2012We Wrocławiu przez cały okres turnieju Euro 2012, tj. od 8 czerwca do 1 lipca, będzie obowiązywał zakaz parkowania na wyłącznie 6 ulicach w ścisłym centrum miasta: Kurzy Targ, Wita Stwosza: strona południowa od Łaciarskiej w kierunku Piaskowej (z wyłączeniem koperty hotelu), Kiełbaśnicza: strona wschodnia od św. Mikołaja w kierunku Grodzkiej,  Ruska: od Kiełbaśniczej do Kazimierza (postój taxi funkcjonuje), Plac Solny i Gepperta.

W dni meczowe 8, 12 i 16 zmieniona będzie wyłącznie organizacja ruchu: przy Alei Śląskiej, na ciągu ulic Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnickiej, Lotniczej do ul. Górniczej oraz w ścisłym centrum na obszarze ograniczonym ulicami Kazimierza Wielkiego, Grodzka, Piaskowa.

Podczas pobytu reprezentacji Czech w Hotelu Monopol, minimum od 3 czerwca  do 17 czerwca, wyłączone z ruchu będą: ul. H. Modrzejewskiej (do ul. Św. Doroty) i ul. Świdnicka  (od ul. Bożego Ciała).

Organizacja ruchu wokół stadionu w dni meczowe - 8, 12 i 16 czerwca: Al. Śląska zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego od godz. 6.00 rano; od ul. Lotniczej w Aleję Śląska wjazd tylko dla osób upoważnionych za okazaniem dokumentu potwierdzającego możliwość wjazdu (tj. akredytacja UEFA, parking pass dla gości VIP i korporacyjnych oraz osób niepełnosprawnych); parkingi P50 i P51 dla autobusów grup kibiców zorganizowanych rozgrywające mecze (posiadających akredytacje) zostaną uruchomione przy ulicy Królewieckiej P51 (przy krańcówce tramwajowej) i przy ulicy Lotniczej P50 (przy zintegrowanym przystanku tramwajowo-kolejowym).

Na 3 godziny przed meczem od Placu Dominikańskiego w kierunku Stadionu na ulicach Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnickiej, Lotniczej do ul. Górniczej komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane będą miały wydzielony prawy pas ruchu. Bramy stadionu otwierane będą 3 godziny przed każdym meczem.

Więcej informacji na stronie ZDiUM

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.