Z rekomendacją na EURO3000 nowych znaków stanie przed EURO 2012. Poinformują one m.in. o tym, jak dojechać do miast - gospodarzy mistrzostw. Znaki ustawiane są przez wszystkie oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad.

3000 nowych znaków drogowych na EURO 2012 zostanie ustawionych do końca maja. Znaki pomogą kierowcom i pieszym. W wybranych lokalizacjach na drogach krajowych jest już oznakowanie kierunkowe do miast - gospodarzy EURO 2012. Znaki ustawiane są na przejściach granicznych, drogach wylotowych oraz skrzyżowaniach sieci dróg krajowych. Będą kierowały na rekomendowane przez GDDKiA trasy prowadzące do Wrocławia, Poznania, Gdańska i Warszawy.

Drogowskazy z logo EURO 2012 stawiane są we wszystkich regionach Polski. Na przykład w Lublinie przy najważniejszej trasie przelotowej przez miasto. Jeden przed skrzyżowaniem alei Warszawskiej z aleją Solidarności wskazuje kibicom jadącym z Zachodu drogę do Lwowa i Kijowa. Drugi stoi przy alei Solidarności i pokieruje kibiców udających się ze wschodu na zachód do miast, w których odbędą się mecze: Warszawy, Gdańska, Poznania i Wrocławia.

- Ogółem przy drogach na Lubelszczyźnie ustawimy około 40 takich drogowskazów - mówi Krzysztof Nalewajko, główny specjalista do spraw komunikacji społecznej lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowskazy na EURO pojawią się między innymi na północy województwa, przy drodze krajowej nr 2 prowadzącej do przejścia granicznego w Terespolu, wzdłuż DK 12, 17 i 19, a także przy drodze krajowej nr 48 (łączy się w Kocku z krajową 19) i drodze krajowej nr 63, prowadzącej do przejścia granicznego w Sławatyczach.

Znaki będą kierowały na trasy rekomendowane przez GDDKiA, czyli takie, które powinny zapewnić płynny i bezpieczny przejazd. Z powodu remontów nie w każdym przypadku będą to główne drogi. - Na przykład kibiców jadących z Terespola chcemy pokierować nie na Warszawę i dalej na remontowaną „gierkówkę", ale na inne, mniej oblężone trasy - informuje Krzysztof Nalewajko.

Na trasach rekomendowanych służby drogowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będą co cztery godziny dokonywać objazdów, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Po dodatkowe informacje kierowcy mogą zadzwonić do Punktów Informacji Drogowej oraz zajrzeć na stronę internetową GDDKiA.

Źródło: Drogi Zaufania

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.