Olimpijska5Termin składania ofert na przygotowanie dokumentacji projektowej i budowę parkingów typu Park&Ride w Toruniu został przesunięty z 16 marca na 6 kwietnia. Wniosek o wydłużenie terminu złożyła jedna z firm zainteresowanych udziałem w przetargu.

 

Park&Ride, czyli Parkuj i Jedź, to rodzaj parkingów zlokalizowanych w pobliżu peryferyjnych przystanków, przeznaczony głównie dla osób, które chcą pozostawić pojazd na obrzeżach miasta i kontynuować podróż publicznym transportem. Za budową takich parkingów przemawia kilka argumentów m.in. ciągle rosnąca liczba pojazdów z gmin ościennych, a także zatłoczone centrum.

Parkingi będą zlokalizowane na obrzeżach miasta. Mają powstać: przy ul. Dziewulskiego (na pętli "Rubinkowo II"), Olimpijskiej (w pobliżu pętli tramwajowej), Gagarina (w pobliżu skrzyżowania z Szosą Okrężną) i Turystycznej (w pobliżu pętli autobusowej). Pierwszy z nich na dwóch poziomach pomieści 105 aut, przy Olimpijskiej (także na dwóch poziomach) - 140, a przy Turystycznej (na jednym poziomie) - 45. Największy postój powstanie przy ul. Gagarina. Na trzech poziomach przewidziano 150 miejsc parkingowych.

DziewulskiegoGagarina1

 

 

 

 

 

 

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.