22W Bydgoszczy ogłoszony został konkurs dla studentów i absolwentów szkół wyższych na projekt małej architektury i zieleni na płycie Starego Rynku. Wszystko po to, aby serce miasta było estetyczną wizytówką Bydgoszczy i jednocześnie funkcjonalnym miejscem dla wszystkich mieszkańców.

 

Rewitalizacja Starego Rynku rozpoczęła się pod koniec czerwca tego roku. Obecnie prowadzone są roboty przy podbudowie centralnej części płyty, na której będą ułożone granitowe płyty oraz prace brukarskie. Po zakończeniu remontu będzie możliwość uatrakcyjnienia płyty Rynku i wprowadzenia takich elementów, które podniosą zarówno estetykę tego miejsca, jak i funkcjonalność.

Dlatego ogłaszony został konkurs na małą architekturę i zieleń na Starym Rynku. A konkretnie - na zaprojektowanie stylizowanej ławki miejskiej oraz kwietnika, którego forma nawiązywać będzie do charakteru Starego Miasta i który współgrać będzie z przestrzenią Starego Rynku. Ławka i kwietnik powinny zawierać wkomponowany herb miasta w stylizowanej oprawie.

Konkurs skierowany jest do studentów lub absolwentów uczelni wyższych o szeroko pojętym kierunku projektowym i artystycznym w Polsce. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie projektu zgodnego z wymaganiami regulaminu, a sama praca konkursowa powinna zawierać plik z projektem na nośniku cyfrowym i minimum trzema wizualizacjami ławki miejskiej i kwietnika, w tym co najmniej jedna z wizualizacji powinna pokazywać wkomponowaną ławkę i kwietnik w przestrzeń Starego Rynku w Bydgoszczy.

Na konkurs można nadesłać łącznie do 5 propozycji ławek i kwietników miejskich.
Prace konkursowe z dopiskiem „Konkurs na projekt małej architektury na Starym Rynku w Bydgoszczy" należy dostarczyć na adres: Urząd Miasta Bydgoszcz, PLASTYK MIASTA Marek Iwiński, ul. Grudziądzka 9-15, 85-130 Bydgoszcz.

Nieprzekraczalny termin dostarczenia prac upływa 16 listopada br.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody: laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 3 tys. zł. II nagroda - 2 tys. zł, III nagroda – 1 tys.

Ogłoszenie zwycięskiego projektu nastąpi do 27 listopada br. Regulamin konkursu w załączniku.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.