lublin pixabayLublin po raz kolejny został doceniony na arenie ogólnopolskiej w konkursie „Asy Transportu Publicznego” otrzymując nagrodę główną w kategorii „Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku”. Zwycięska statuetka została wręczona w Warszawie podczas Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo. Organizatorem konkursu i konferencji był Polski Instytut Rozwoju Biznesu.

 

Konkurs "Asy Transportu Publicznego" ma na celu uhonorowanie najlepszych miast, osób i firm mających znaczący wpływ na kształt i rozwój transportu publicznego w Polsce. Nagrody są przyznawane przez niezależną kapitułę konkursu, w skład której wchodzą autorytety branży, pod przewodnictwem prof. Wojciecha Suchorzewskiego z Politechniki Warszawskiej. Kapituła na podstawie nadesłanych zgłoszeń oraz własnej wiedzy i doświadczenia dokonuje wyboru laureatów konkursu w poniższych kategoriach: Człowiek Roku, Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku, Dostawca Rozwiązań dla Transportu Publicznego.

Lublin został doceniony za konsekwentne działania, związane z wdrażaniem niskoemisyjnego transportu i osiągnięcia w rozwoju elektromobilności. Już teraz miasto może pochwalić się wdrożeniem zaawansowanych komponentów elektromobilności w transporcie poprzez największy system trolejbusowy i autobus elektryczny EKOVOLT.

- Inwestowanie w autobusy elektryczne i trolejbusy sprawia, że Lublin jest w ścisłej czołówce systemów elektromobilnych nie tylko w Polsce, ale nawet w Europie.Ta nagroda potwierdza, że wkładany przez nas wysiłek w udoskonalanie i rozwój transportu publicznego pozostaje na najwyższym poziomie. Wdrażane przez nas rozwiązania są ekologiczne i mają realny wpływ na coraz lepsze funkcjonowanie zarówno komunikacji miejskiej, jak i całego miasta. - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Gmina Lublin już niejednokrotnie była nagradzana za nowoczesny transport zbiorowy. Miasto było laureatem polskiej edycji konkursu European Green Public Procurement Award w 2016 roku – za zakup i dostawę 70 nowych trolejbusów – najlepsze w Polsce zielone zamówienia publiczne. Z kolei za politykę mobilności i komunikację ze społeczeństwem Lublin wygrał w 2015 roku konkurs ECO MIASTO, organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce.

Źródło: UM Lublin

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.