Ochrona środowiska

liscieZ początkiem listopada zaczyna się sezon grabienia w parkach i na zieleńcach. Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu wprowadza zmiany w porównaniu do poprzednich lat.

edroga546PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Spółka z o.o. zwróciła się do Konserwatora Zabytków Miasta Sopotu o zgodę na wycinkę 294 drzew, rosnących wzdłuż linii kolejowej nr 250. Sprawa zgodnie z przepisami prawa jest procedowana.

edroga500W wielu miejscach Gdańska kierowcy wciąż zamieniają trawniki w parking – zwłaszcza jesienią i zimą, gdy roślinność jest mniej widoczna, a na trawnikach leży śnieg. Miasto chce ponownie zwrócić uwagę na ten problem poprzez wznowienie akcji, której celem jest uwrażliwienie mieszkańców na miejską zieleń.

indeks jakości powietrza na wyświetlaczuDane dotyczące jakości powietrza od 25 października pokażą elektroniczne tablice przy 60 przystankach komunikacji miejskiej w Lublinie. Miasto podejmuje pierwsze testowe działania związane z prezentowaniem informacji w ten sposób.

KotlarzaW Katowicach wykonano rewitalizację sześciu skwerów o wartości ponad miliona złotych.

Panorama Warszawy. Fot. E. LachStolica ogłosiła przetarg na budowę referencyjnej stacji monitoringu jakości powietrza. Nowe urządzenie, które stanie przy ul. Grochowskiej, będzie mierzyło stężenie pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz tlenków azotu. Pomiary będą wyświetlane w Warszawskim Indeksie Powietrza.