Ochrona środowiska

edroga153Miasto Lublin rusza z nową kampanią edukacyjną pod nazwą: „Miasto to też Twój dom – Masz wpływ na dobra atmosferę”. Urząd Miasta, Spółki Miejskie oraz Straż Miejska integrują swoje działania na rzecz poprawy jakości powietrza podejmując edukację ekologiczną i proponując mieszkańcom Lublina możliwość skorzystania ze specjalnej oferty.

Rozpoczęcie jesiennych nasadzeń na nowych gruntach Lasów Miejskich Warszawa. Fot. K. BabickiStolica rozpoczęła jesienne nasadzenia w miejskich lasach. Jeszcze w tym roku pojawi się w nich ponad 100 tys. dodatkowych drzew. W ramach Warszawskiego Planu dla Klimatu miasto inwestuje w zieleń. Nowe sadzonki będą rosły m.in. na Białołęce, w Rembertowie i Wawrze.

doodle 1388117 960 72030 września 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

slonce23 września w Nowym Jorku, przy okazji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, odbył się także Szczyt Klimatyczny. Sytuacja pod względem zmian klimatycznych jest tak dramatyczna, że można już mówić o kryzysie. Zdanie to podziela ONZ, który postanowił połączyć wrześniowe spotkanie z tzw. climate weekend, czyli rozmowami poświęconymi procesowi klimatycznemu i uzdrowieniu obecną sytuację.

policja poznan spalinyPonad 600 skontrolowanych pojazdów ma na swoim koncie specjalistyczny samochód poznańskiej policji. Co piątemu kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny. Auto w czerwcu wyjechało na ulice łapać trucicieli.

edroga480Niższe temperatury i powrót opadów deszczu spowodowały, że w pasach drogowych odrasta trawa i chwasty. W najbliższych dniach w Poznaniu będzie porządkowana zieleń przydrożna.