Ochrona środowiska

edroga304Wraz z początkiem czerwca Gdański Zarząd Dróg i Zieleni rozpocznie badania archeologiczne wewnętrznych pasów zieleni, badania warunków środowiskowych i aktualizację inwentaryzacji drzewostanu Wielkiej Alei Lipowej. Prace potrwają do końca września.

edroga001Nawierzchnia drogi - w ciągu wielu lat eksploatacji - zużywa się. Wszyscy znają te objawy: koleiny czy ubytki, które znacznie obniżają bezpieczeństwo i komfort korzystania z niej. A jak wygląda sprawa z redukcją hałasu na tzw. cichych nawierzchniach? Czy te właściwości również ulegają pogorszeniu?

Polityka Ochrony DrzewWartość drzew, pielęgnacja i zabezpieczenie roślin podczas inwestycji budowlanych czy imprez to kilka kwestii poruszonych na konferencji „W poszukiwaniu zielonego miasta”. To początek prac nad warszawską Polityką Ochrony Drzew, w której będą spisane standardy opieki miejskiej zieleni.

miotlaOkoło stu jezdni o długości niemal 100 kilometrów będzie w tym roku polewanych przez specjalne pojazdy w ciepłe dni. Dzięki temu zmniejszy się temperatura powietrza w danej okolicy, a przede wszystkim usuwane będą pyły zawieszone, co pozytywnie wpłynie na jakość powietrza.

laka tabliczkaZakład Zieleni Miejskiej w Katowicach posieje w tym roku ok. 20 tys. m kw. łąk kwietnych. Pierwszą już w najbliższą sobotę przy ul. Sokolskiej. Mieszkańcy mogą wskazywać tereny, które należy rzadziej kosić, żeby dać szansę dziko rosnącym gatunkom roślin.

sound 1781570 960 72025 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, którego celem jest zwrócenie uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, zwiększanie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska oraz jego wpływu na zdrowie i życie.