Ochrona środowiska

dym2- Co roku w Polsce wytwarza się około 15 milionów ton popiołów i żużli energetycznych oraz blisko 2,5 miliona ton gipsów z odsiarczania spalin, w związku z czym temat powinien jawić się nam jako doniosły - stwierdziła Agnieszka Skorupińska, lider Praktyki Prawa Ochrony Środowiska w kancelarii CMS podczas wykładu inaugurującego IV edycję seminarium pt. Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych, które 17 maja 2018 zostało zorganizowane przez firmę CBE Polska.

edroga139Głosowanie eurodeputowanych na temat wprowadzenia dla ciężarówek systemu opłat drogowych opartego na pokonywanej odległości oznacza, że opłaty będą bazować na ilości CO2 emitowanego przez te pojazdy. Stanowi to zachętę do wprowadzania mniej emisyjnych, bardziej ekologicznych pojazdów ciężarowych, ocenia federacja Transport & Environment, której członkiem jest Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO.)

environmental protection 326923 960 720Do 27 maja br. można zgłaszać propozycje prezentacji do wygłoszenia podczas IV edycji konferencji Środowisko Informacji, która odbędzie się 22 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

IMG 8109Polska firma ma pomysł na poprawę jakości powietrza w miastach. Zielone przystanki mają oczyszczać powietrze, którymi oddychamy, czekając na tramwaj lub autobus. Pierwsze przystanki mogą się pojawić już w trzy miesiące po znalezieniu inwestora. W wyniku zanieczyszczeń powietrza co roku na świecie umiera kilka milionów ludzi.

Michał Olszewski wiceprezydent m.st. Warszawy oraz Katarzyna Łęgiewicz burmistrz dzielnicy Ochota m.st. Warszawy przygotowują ziemię pod wysiew kwietnej łąkiPonad 10 tys. metrów kwadratowych łąk kwietnych zasieją tej wiosny wspólnie z mieszkańcami warszawscy ogrodnicy. Razem z warszawiakami poszukiwane będą również miejsca, w których warto zasiać kwiaty jednoroczne takie jak warszawianka, maki czy chabry.

doodle 1388117 960 720W Europarlamencie w Brukseli odbyło się zorganizowane przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) spotkanie eurodeputowanych z przedstawicielami firm produkujących części motoryzacyjne w Polsce. Debatowano o dużym wpływie jaki mają producenci części w dążeniu do dekarbonizacji transportu drogowego.