Ochrona środowiska

OddychajWarszawo Działajmy razem dla czystego powietrzaWarszawiacy mają szansę, aby otrzymać 100% ekodotacji na wymianę pieca przed sezonem grzewczym. Dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie trwa do końca lipca. Z początkiem września rusza kolejna tura przyznawania pieniędzy na 2019 rok.

aPark Miejski im. Papieża Jana Pawła II w Kamieniu Pomorski przejdzie kompleksową przebudowę. Dzięki modernizacji będzie to miejsce bardziej przyjazne dla mieszkańców i kuracjuszy. Do rewitalizacji dołoży Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego. Umowę dofinansowania inwestycji podpisali w Szczecinie w czwartek, 12 lipca 2018 roku, marszałek Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Jarosław Rzepa i burmistrz Stanisław Kuryłło. Towarzyszył im radny województwa Artur Łącki.

edroga546Do Warszawy z całej Polski zjeżdżają duże drzewa do przyulicznych nasadzeń. Pojawią się one niemal w całej stolicy. W ciągu najbliższych dni miasto wzbogaci się o ponad 200 nowych drzew, a na jesień o kolejne sześć tysięcy sztuk.

bridge 1081902 960 720Wariant przebiegu drogi ekspresowej S74 na odcinku Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód został wybrany. Na wiosek GDDKiA Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla odcinka o długości 16,4 km.

Problem parkowania na trawnikach dotyczy wielu miejsc w WarszawiePrzed warszawiakami seria otwartych spotkań, na których będą mogli przedstawić swoje pomysły związane z problemem samochodów parkujących na trawnikach. Pierwsza z debat odbędzie się 5 lipca w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy”.

153– Polskie miasta co roku na działania związane z ochroną środowiska wydają coraz więcej środków. 12 metropolii przeznacza na ten cel ponad 2,5 mld zł. Jednak samo zwiększanie budżetów nie rozwiąże problemu złej jakości powietrza – mówią eksperci PwC w raporcie „Walka o lepsze powietrze. Polskie metropolie w obliczu zagrożeń ekologicznych i uciążliwości ruchu drogowego”. Autorzy analizy podkreślają, że konieczna jest zmiana sposobu myślenia i długofalowe planowanie, a także poszukiwanie śmielszych, innowacyjnych rozwiązań oraz współpraca wszystkich zainteresowanych stron.