Ochrona środowiska

Krakowskie Przedmieście wizualizacja 1Łąki kwietne, ogrody deszczowe, nasadzenia przyuliczne, nowe skwery w dzielnicach. Do realizacji w Zielonym Budżecie na 2020 rok trafi 38 projektów, środki przeznaczone będą też na pielęgnację realizacji wykonanych w ramach edycji z 2019 roku.

Warszawa Fot. Ewelina LachMieszkańcy Warszawy różnorodnie oceniają zasadność wycinki drzew, zależnie od rodzaju inwestycji. Potwierdzają to wyniki nowego sondażu. Przykładowo, większość warszawianek i warszawiaków przyznało, że budowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego uzasadnia cięcie pod realizację chroniącą miasto.

e smogJeszcze do niedawna smog uważany był za dość specyficzne zjawisko – połączenie dymu i mgły. Dziś termin ten stał się w Polsce synonimem złego powietrza. W Polsce używa się tego słowa mając na myśli dym i zanieczyszczenia przemysłowe, motoryzacyjne, czy też wytwarzane przez gospodarstwa domowe.

edroga160W Wiedniu testowany jest nowy projekt, który proponuje szeroką ofertę kulturalną za ochronę klimatu. Prezentowana przez miasto Wiedeń aplikacja tzw. Kultur-Token nagradza przyjazne dla klimatu zachowania, a w zamian proponuje ofertę kulturalną w wybranych wiedeńskich instytucjach.

fot. Klub GajaZachęcamy do głosowania na Czarny Bez w Rzeszowie - głosy można oddawać przez cały luty na stronie www.treeoftheyear.org.

S17KolbielGarwolin 0436 1Przy projektowaniu przejść dla zwierząt należy brać pod uwagę czynniki ekologiczne, budowlane i środowiskowe. Zrównoważone zasady muszą dotyczyć też kosztów.