Ochrona środowiska

edroga310Warszawiacy mieszkający, uczący się i pracujący po północnej stronie ul. Wawelskiej odetchną z ulgą. Jeszcze w tym roku od jezdni oddzieli ich „zielona ściana”. Dwumetrowe krzewy zasadzone zostaną na ponad dwóch kilometrach jednej z głównych arterii Ochoty. Trwają poszukiwania wykonawcy prac.

kwiaty polneZamiast trawników w kilku miejscach w Katowicach posiane zostaną w tym roku łąki kwietne, które nie tylko poprawiają estetykę miasta, ale także wzbogacają miejski ekosystem.

dymPolski Alarm Smogowy dokonał kolejnej oceny postępów rządowego programu „Czyste Powietrze”. W porównaniu z poprzednią oceną, z listopada 2017, widać pewne postępy, choć zdecydowana większość punktów programu pozostaje wciąż niezrealizowana.

zielony budzet zabezp drzew 2017 2klOWfqWibGpC785HlXsW Lublinie rozpoczął się już pierwszy tegoroczny etap walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. We wtorek, 24 kwietnia, nad Zalewem Zemborzyckim (od strony ośrodka Marina i ul. Krężnickiej) na szpalerze kasztanowców zakładane będą pułapki feromonowe i opaski lepowe.

posadz drzewo gdanskGdański Zarząd Dróg i Zieleni zaprasza na pierwsze wspólne sadzenie w niedzielę, 22 kwietnia 2018, w godzinach 11.00-15.00. Odbędzie się ono w Pasie Nadmorskim, na przedłużeniu ul. Kołobrzeskiej, w okolicy Parku im. Ronalda Reagana. Do sadzenia wykorzystanych zostanie 2500 sadzonek trzech gatunków drzew.

edroga20744 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.