Ochrona środowiska

edroga093Poznań po raz pierwszy stara się o tytuł European Green Capital 2022. Jest to już 13 edycja konkursu, w którym mogą startować europejskie miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Celem inicjatywy jest wyłonienie miejsc, które z powodzeniem odpowiadają na wyzwania związane ze zmianą klimatu i miejskim środowiskiem.

Pierwszy PR i pętla Choiny 4Trwa realizacja rekomendacji wypracowanych przez mieszkańców i ekspertów ds. środowiska w ramach pierwszego w Lublinie, a drugiego w Polsce panelu obywatelskiego, pod hasłem: Co zrobić aby oddychać czystym powietrzem w Lublinie? Prezentujemy podsumowanie działań miasta w walce ze smogiem.

Sadzenie drzew przy al. KENTrwa jesienne sadzenie drzew w Warszawie. Przy stołecznych drogach, w parkach i dzielnicowych skwerach pojawi się ponad 6650 drzew. O lokalizacjach dodatkowej zieleni zadecydowali również mieszkańcy.

P4080046Kraków znalazł się w gronie 18 europejskich miast, które zakwalifikowały się do konkursu o tytuł „Zielonej stolicy Europy 2022”. Tytuł ten to nie tylko prestiż i wyróżnienie, ale przede wszystkim ogromne zobowiązanie oraz odpowiedzialność.

doodle 1388117 960 72020 listopada w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”.Funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

edroga94814 listopada obchodzimy Światowy Dzień Czystego Powietrza. Na najbliższej sesji poznańscy radni zajmą się projektem zmian w programie Kawka Bis. W grudniu ruszy kolejna edycja akcji "Trzymaj Ciepło". Właśnie zakończył się edukacyjny konkurs ekologiczny, skierowany do uczniów poznańskich szkół. Przez cały czas realizowany jest też projekt badania jakości powietrza, przy użyciu specjalistycznego drona.