Ochrona środowiska

dym2Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz ustawy Prawo ochrony środowiska, przedłożony przez ministra środowiska.

IMG 8109Rozpoczęły się coroczne jesienne nasadzenia nowych roślin w pasach drogowych w Radomiu. Przy ulicach w całym mieście zostanie posadzonych w sumie aż 361 drzew i 1922 krzewy różnych gatunków. Zrobi się dzięki nim bardziej przyjemnie, a nawet kolorowo, ponieważ będą to odmiany w różnych barwach - między innymi żółte oraz purpurowe.

edroga165Na Śląsku zapoczątkowano współpracę na rzecz racjonalnego wykorzystania zasobów przestrzeni i krajobrazu województwa w ramach Forum Przestrzeni.

mapa akustyczna GdanskKażdy budynek w mieście można obejrzeć jako trójwymiarowy model i zobaczyć, jaki jest poziom hałasu na jego elewacji – to niejedyna ciekawa opcja dostępna w nowej mapie akustycznej Gdańska. Obecnie na terenie miasta funkcjonuje 40 stacji pomiarowych, a wyniki monitoringu są także ogólnodostępne na portalu mapy akustycznej.

edroga084Zakończył się nabór do II edycji Zielonego Budżetu Miasta Lublin. Mieszkańcy zgłosili 74 projekty. Rozpoczęła się ocena formalna przesłanych zgłoszeń, a następnie zespół ekspertów dokona oceny merytorycznej. Projekty wybrane do realizacji poznamy na początku przyszłego roku. Na realizację wybranych projektów, podobnie jak w poprzedniej edycji, miasto przeznaczy 2 mln zł.

edroga173Jesień to czas ptasich odlotów. Nawet w środku miasta można wówczas zobaczyć stadka wędrujących wróblaków lub przelatujące wysoko żurawie. Wiele ptaków, takich jak chociażby drozdy i chruściele, przemieszcza się nocą.