Ochrona środowiska

Letnie nawadnianie drzewZieleń wzdłuż ul. Grochowskiej, Grójeckiej, Dąbrowskiego, Grenadierów i Wąwozowej zyska nowe oblicze. Trwają konsultacje społeczne na temat zagospodarowania przestrzeni oraz dodatkowej roślinności w Warszawie. Uwagi i propozycje mieszkańcy mogą przekazać do poniedziałku, 25 listopada.

nasadzenia LDZ 1W Łodzi trwają jesienne nasadzenia drzew wykonywane przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Zarząd Inwestycji Miejskich. W tym roku w mieście pojawi się ponad 2,5 tys. nowych drzew.

environmental protection 326923 960 720Karta jest projektem Pracodawców RP, jej sygnatariuszami-inicjatorami są 33 polskie firmy i organizacje. Dokument ten jest dobrowolną, otwartą inicjatywą zawierającą deklaracje konkretnych działań na rzecz neutralności klimatycznej, edukacji ekologicznej oraz wspierania gospodarki obiegu zamkniętego.

fot. Klub GajaKonkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to wspaniała okazja do pokazania innym swojego ukochanego i jedynego w swoim rodzaju drzewa. Udział w konkursie to także okazja na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu. Na zgłoszenia ulubionych drzew do konkursu Drzewo Roku 2020 Klub Gaja czeka do końca listopada tego roku.

edroga084Mieszkańcy Lublina zgłosili 145 wniosków na łączną kwotę ponad 13 milionów złotych. Teraz wnioski zostaną poddane ocenie formalnej, a następnie Zespół Ekspertów wybierze te, które trafią do realizacji w 2020 roku.

OddychajWarszawo. Fot. R. MotylWarszawianki i warszawiacy mają prawo oddychać czystym powietrzem, dlatego miasto wprowadza systemowe zmiany, które ograniczą smog i emisję gazów cieplarniach. Mniejsza liczba samochodów w centrum stolicy, likwidacja kopciuchów oraz zieleń to fundamenty polityki klimatycznej.