Ochrona środowiska

tablice gdansk stezenie pylów3 02.03.2018Od 2 marca na elektronicznych tablicach informacyjnych na przystankach komunikacji miejskiej są wyświetlane dane o aktualnym stanie powietrza w Gdańsku.

zimowa auraxxx1000Od 1 marca wszyscy małopolscy kierowcy, którzy w czasie dużego zanieczyszczenia powietrza przesiądą się z samochodu na pociąg, nie będą musieli płacić za bilet. Wszystko dzięki wspólnemu projektowi realizowanemu przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne.

153Znawcy problematyki jakości powietrza zmierzyli się z dziesięcioma najbardziej utrwalonymi mitami dotyczącymi smogu. Zdaniem ekspertów stołeczne powietrze jest coraz lepsze, choć osiągnięcie norm wciąż wymaga pracy.

edroga153Warszawa oraz gminy metropolii wspólnie walczą z zanieczyszczeniami powietrza. Kluczową sprawą jest wymiana i modernizacja źródeł ogrzewania.

intersectionGłównymi czynnikami wpływającymi na poziom hałasu przy drogach o płynnym i swobodnym charakterze ruchu są: natężenie ruchu, udział pojazdów ciężarowych, prędkość pojazdów, przekrój poprzeczny i podłużny drogi, rodzaj nawierzchni, a także ukształtowanie i zagospodarowanie terenu. W przypadku skrzyżowań drogowych, gdzie mamy do czynienia zwykle z przerywanym charakterem ruchu, ocena hałasu jest znacznie trudniejsza.

edroga218W lutym każdy może oddać swój głos na polskie drzewo w corocznym konkursie Europejskie Drzewo Roku. W tym roku naszym kandydatem jest topola Helena z Helu - zwyciężczyni krajowej edycji konkursu Drzewo Roku, organizowanego przez Klub Gaja. Spośród drzew z 13 europejskich krajów rywalizację wygra to, które otrzyma największą liczbę głosów internautów.