Ochrona środowiska

Bratki i stokrotki na pl. Trzech KrzyżyBratki, tulipany i niezapominajki zdobią już ulice i parki. Warszawscy ogrodnicy posadzili 660 tys. sadzonek i cebulek wzdłuż drogowych pasów. Przy skrzyżowaniach stanęły kwietniki - można je podziwiać m.in. na Mokotowie, Pradze-Północ i Woli.

chodnikWkrótce w Warszawie rozpocznie się remont pięciu ciągów pieszych, na których pojawią się chodniki oczyszczające powietrze. Miasto rozstrzygnęło już przetarg. To pierwsza w Europie budowa antysmogowych trotuarów realizowana w tak dużej skali.

topola KPL1Ponad 600 drzew przybędzie w Katowicach w efekcie działania aplikacji wCOP drzewo. Właśnie rusza kolejna tura naboru wniosków.

153Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj wzmożone, ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

edroga250Bratki, stokrotki, krokusy, żonkile i tulipany – na pętlach komunikacji miejskiej pojawiły się kolorowe kompozycje z sezonowych kwiatów.

frog 749277 960 720Wiosna zawitała już chyba na dobre, a tym samym rozpoczyna się okres godowy płazów. Żaby rozpoczynają coroczną wędrówkę ze swych zimowych legowisk do pobliskich zbiorników wodnych. Wiele z nich może zginąć pod kołami samochodów. W Gdańsku, kolejny rok z rzędu z pomocą przychodziwWydział środowiska. Przeszkoleni wolontariusze będą przenosić płazy przez ruchliwe ulice od 1 kwietnia do 31 maja.