edroga173Jesień to czas ptasich odlotów. Nawet w środku miasta można wówczas zobaczyć stadka wędrujących wróblaków lub przelatujące wysoko żurawie. Wiele ptaków, takich jak chociażby drozdy i chruściele, przemieszcza się nocą.

 

W ciemności, przy słabej widoczności, światła wysokich budynków mogą działać jak swoisty wabik, przyciągając ptaki nieświadome niebezpieczeństwa. Także przy dobrej pogodzie może dochodzić do kolizji - w przypadku dużych przeszklonych powierzchni ptaki uderzają w szyby, widząc w nich odbicie nieba.

Ptaki, które przeżyły kolizję, mogą siedzieć osowiałe lub ranne nawet w miejscach licznie odwiedzanych przez ludzi. Wymagają one pomocy – należy je jak najszybciej przetransportować do najbliższego ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt.

Wykaz ośrodków rehabilitacji zwierząt w całej Polsce jest dostępny na stronie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Źródło: GDOŚ

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.