JB130509 206Dzień coraz dłuższy, słońce mocniej grzeje – to znak, że wielkimi krokami zbliża się wiosna. A wraz z wiosną fontanna kolorów i zapachów kwitnących roślin. Już za chwilę sopockie skwery i rabaty zakwitną feerią barw. Kwiaty pojawią się również na pasach rozdziału między ulicami.

 

Jesienią sopocki Zarząd Dróg i Zieleni posadził blisko 44 tys. cebul kwiatów. Wiosna najbardziej kojarzy nam się z pięknymi narcyzami i takie kwiaty w różnych odmianach wkrótce pojawią się na sopockich kwietnikach. Również oko będą cieszyć wielobarwne tulipany w różnych odmianach, czosnki ozdobne, cebulice, śnieżyce, szachownice, ranniki.

Cześć kwiatów już nieśmiało zakwita, część sadzonek przygotowuje się do kwitnienia, czekając na intensywniejsze promienie słońca – by w pełnym słońcu pokazać swoja krasę. Najdłużej będziemy musieli poczekać na tulipany i czosnki. Ale warto uzbroić się w cierpliwość, bo ich elegancja i piękne kolory warte są naszej cierpliwości. W sopocie wiosną stawiają również na bratki, których zasadzonych zostanie 4600 sztuk, m.in. na skwerze im. Miłosza, przy Urzędzie Miasta, w Parku Herbstów oraz w donicach ustawionych w przestrzeni miasta.

JB20180313200JB20180313219 1246893874

 

 

 

 

 

 

 

 

JB20180505301JB20180505309

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna w Sopocie na pewno będzie barwna.

Źródło: UM Sopot

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.