Innow tram190x19016 października w Krakowie odbędzie się Seminarium „Tramwaj jako innowacyjny środek transportu – INNOWACYJNY TRAMWAJ 2019”. Seminarium odbędzie się w ramach KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA W MIASTACH (16-18 października 2019 r.). Będzie to wydarzenie poprzedzające IV Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne „Sterowanie ruchem drogowym – SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2019” (Kraków, 17-18 października 2019 r.) i jednocześnie XXXIII wydarzenie z jednego z największych w branży cyklu merytorycznego KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes.

 

W spotkaniu udział wezmą specjaliści branży drogowej, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ministerstwa Infrastruktury, Zarządów Dróg oraz innych istotnych dla środowiska instytucji i stowarzyszeń, a także eksperci praktycy, którzy zaprezentują najnowsze technologie i osiągnięcia branży.

Podczas seminarium zostaną zaprezentowane kryteria optymalizacji komunikacji tramwajowej, w tym przede wszystkim funkcjonalności, ekonomika i energetyka. Omówione będą zagrożenia, wśród których dominują koszty, niska elastyczność oraz niewielka prędkość. Dyskusję pragniemy poświęcić głównie możliwym polom optymalizacji: planowaniu rozwoju sieci, organizacji ruchu, organizacji pracy przewozowej oraz potencjałowi, kierunkom innowacji i roli tramwaju w systemie transportu publicznego.

Podczas dotychczasowych wydarzeń z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes z zadowoleniem obserwowaliśmy gorącą polemikę i wymianę poglądów. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie, bo w czasie dialogu rodzą się często nowe pomysły na rozwiązanie problemów.
Zasadniczym celem I Seminarium INNOWACYJNY TRAMWAJ 2019 jest stworzenie płaszczyzny do omówienia najbardziej aktualnych zagadnień w szerokim gronie fachowców, danie sposobności uczestnikom wzięcia czynnego udziału w dyskusji, zadania możliwie wielu szczegółowych pytań ekspertom oraz dostawcom urządzeń i technologii oraz stworzenie listy problemów koniecznych do rozwiązania w przyszłości.

Miejsce Konferencji:
BEST WESTERN PREMIER KRAKOW HOTEL ****
ul. Opolska 14a, 31-323 Kraków

PROGRAM KONFERENCJI
Aktualny program znaleźć można na stronie internetowej:
http://tramwaje.konferencjespecjalistyczne.pl/program

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU
Zgłoszeń można dokonać poprzez wypełnienie formularza uczestnictwa lub bezpośrednio on-line:
http://tramwaje.konferencjespecjalistyczne.pl/2-uncategorised/15-formularze-zgloszenia

WIĘCEJ INFORMACJI
Zachęcamy do zapoznania się z referatami wygłoszonymi w trakcie poprzedniej edycji oraz obejrzenia relacji fotograficznych.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:
http://tramwaje.konferencjespecjalistyczne.pl/