logo ekologia w transporcieKoło Nr 7 SITK RP Oddział w Katowicach organizuje już po raz kolejny Konferencję Naukowo – Techniczną z serii Modernizacja Taboru Szynowego. Temat przewodni tegorocznej konferencji to „Ekologia w transporcie”.

 

Będzie ona obejmowała następujące zagadnienia:
1. Tabor - ekologiczna eksploatacja, nowoczesna budowa, recycling.
2. Drogi żelazne i kołowe.
3. Rodzaje transportu (porównanie) kolejowy, drogowy, wodny, powietrzny.
4. Warsztaty i wspomaganie utrzymania i eksploatacji taboru.
5. Oddziaływanie transportu na środowisko; emisje substancji szkodliwych do powietrza, wody, gruntu; hałas; transport dalekobieżny i miejski, zbiorowy i indywidualny, pasażerski, towarowy.

Ochrona środowiska to nie modne hasło, to nasz - naukowców, przedsiębiorców, inżynierów i techników -obowiązek, aby zapewniać przyszłym pokoleniom odpowiednie warunki życia na naszej planecie. Transport, to z kolei dziedzina gospodarki, bez której niemożliwe jest dalsze rozwijanie się społeczeństw. Nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie dziś życia bez samolotu, pociagu, autobusu, samochodu, roweru, a ostatnio nawet hulajnogi, przemieszczania ludzi i towarów na bliższe i dalsze odleglości. I tu jest zadanie dla środowisk naukowych i technicznych, aby tak organizować wszelkie rodzaje transportu, by jego niekorzystny wpływ na środowisko był jak najmniejszy. Tymi zagadnieniami planujemy zająć się na najbliższej konferencji.

Organizatorzy zapraszają serdecznie do zgłaszania zamiaru udziału w konferencji, w tym propozycji wystąpień, prezentacji czy wystawy na terenie, na którym będzie się odbywała konferencja. Przyjmują również zgłoszenia na partnerów konferencji. Szczegóły do ustalenia z organizatorami.

MIEJSCE KONFERENCJI:
„Kompleks Zamkowy” Tarnowskie Góry, 42-612 Tarnowskie Góry, ul. Pyskowicka 39

ADRESY DO KORESPONDENCJI: SITK RP - Oddział w Katowicach 40-026 Katowice, ul. Podgórna 4

KONTAKT: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. tel: Lerch Ryszard - 663293843; SITK RP o/Katowice - 32 2553934.

INFORMACJE O KONFERENCJI : http://sitk7.tgory.pl/index.php?s=newsy&kategoria=konferencja5

Załączniki:
Pobierz (Karta zgloszenia KN-T MTS 2020.pdf)Karta zgloszenia KN-T MTS 2020.pdf[ ]377 kB