lublin pixabayLublin będzie gospodarzem i partnerem Kongresu Nowej Mobilności, największej konferencji o tematyce elektromobilności dla samorządów w Polsce, który odbędzie się w dniach 9-10 września 2019 r.

 

Wydarzenie skierowane jest zarówno do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, jak też polskich i międzynarodowych liderów rynku, praktyków nowej mobilności i ekspertów. Przewidywana liczba osób, która weźmie udział w Kongresie to ponad 100 mówców i panelistów oraz 500 uczestników. Organizatorem Kongresu są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, największa organizacja branżowa zajmująca się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych oraz Związek Miast Polskich, a gospodarzem i głównym partnerem Miasto Lublin.

– Lublin jest liderem w zakresie wiedzy i przygotowania dokumentacji branżowej oraz strategicznej w zakresie rozwoju elektromobilności. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia w rozwijaniu zbiorowej komunikacji elektrycznej dysponujemy wartościowym „know how” dla innych miast Polski. Chcemy podjąć wspólne działania z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, które będą miały wpływ na rozwój rynku elektromobilności i paliw alternatywnych zarówno w Lublinie, jak i w całym kraju. Prowadzenie dialogu i wymiana wiedzy pomiędzy administracją lokalną i reprezentacją branży jest szansą na wypracowywanie optymalnych rozwiązań stymulujących rozwój tej dziedziny – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Celem Kongresu Nowej Mobilności 2019 jest propagowanie realizacji najbardziej obiecujących, innowacyjnych koncepcji nowej mobilności, aby umożliwić przenoszenie ich z obecnej pozycji do głównego nurtu zastosowań w transporcie miejskim.

– Bardzo się cieszę, że w tym roku gospodarzem Kongresu Nowej Mobilności został Lublin, miasto nowoczesne, stolica Polski Wschodniej otwarta na rozwiązania nowej mobilności. Tematem przewodnim pierwszej edycji kongresu będzie elektromobilność. Współistnienie publicznego transportu zbiorowego, systemów car-sharingu czy miejskich rowerów, w oparciu o rozwiązania zeroemisyjne, to kwintesencja idei smart city, opartej na nowoczesnej technologii i równowadze systemów. W ramach dwudniowego Kongresu zaplanowaliśmy 20 eksperckich sesji panelowych i 5 ścieżek tematycznych połączonych z warsztatami i strefą expo. W gronie liderów rynku, praktyków nowej mobilności, ekspertów i przedstawicieli samorządów oraz administracji centralnej, będziemy analizować i omawiać dostępne na rynku, najbardziej skuteczne i obiecujące rozwiązania – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych.

Do udziału w Kongresie zaproszeni zostali włodarze polskich miast, przedstawiciele rad gmin, ale także pracownicy samorządowi w urzędach gminnych, powiatowych i marszałkowskich oraz pracownicy jednostek zależnych, w których zakresie odpowiedzialności lub zainteresowania znajduje się elektromobilność.

W trakcie Kongresu podpisana zostanie deklaracja miast na rzecz elektromobilności oraz odbędzie się wręczenie nagród dla najbardziej wyróżniających się miast.

Wszelkie szczegóły dotyczące Kongresu Nowej Mobilności 2019 są dostępne na stronie: www.kongresnowejmobilnosci.pl

Źródło: UM Lublin

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.