Prawo

Wypadek zdjeciePrawie setka, bo aż 92 nieużytkowane pojazdy zostały usunięte z krakowskich ulic do końca stycznia, informuje Straż Miejska Miasta Krakowa. Podaje także, że w całym ubiegłym roku strażnicy doprowadzili do usunięcia aż 969 nieużywanych i zagrażających bezpieczeństwu wraków z terenu miasta.

gears 1445368 960 720Koniec 2019 roku zbiegł się z powołaniem nowej Komisji Europejskiej, która zapowiedziała energiczną realizację jednego z najbardziej ambitnych przedsięwzięć w historii Unii. Europejski Zielony Ład (Green Deal), wyznacza niezwykle trudne cele dla wielu różnych sektorów. Jak w nowej rzeczywistości odnajdzie się motoryzacja?

04Jak sprawić, by reklamy w przestrzeni publicznej w Gdańsku były niebanalne, kreatywne, estetyczne i przyciągające uwagę? Z początkiem kwietnia mija okres przejściowy na dostosowanie szyldów i informacji reklamowych umieszczonych na terenie Gdańska przed wejściem w życie Uchwały Krajobrazowej. Miasto prowadzi intensywną kampanię informacyjną i dokłada starań, aby wspomóc przedsiębiorców.

krakowPoprawa standardów jakościowych i estetyki przestrzeni publicznych to podstawowy cel tzw. uchwały krajobrazowej, której projektem na najbliższej sesji zajmie się Rada Miasta Krakowa. Dokument precyzuje zasady i warunki sytuowania na terenie Krakowa obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych i rodzaju materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

edroga644Jeżeli policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), należy to zrobić. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

poland 910497 960 720To zapowiedź końca chaosu reklamowego na stołecznych ulicach i placach. Radni Warszawy 16 stycznia przyjęli uchwałę krajobrazową.