parking autaNa chodnikach, przed bramami wjazdowymi, na skwerach i zieleńcach – źle parkujący kierowcy to prawdziwa zmora wielu nadmorskich kurortów, w tym Sopotu. Część turystów i gości, nie zwracając uwagi na przepisy, zostawia swoje auta, tam gdzie im wygodniej, zupełnie nie licząc się z innymi użytkownikami dróg ani z pieszymi.

 

W ubiegłym roku strażnicy miejscy 867 razy zakładali blokady na koła pojazdów parkujących niezgodnie z przepisami. Wydali również 116 dyspozycji do odholowania nieprawidłowo zaparkowanych aut.

W ubiegły weekend (7-9 czerwca) sopoccy Strażnicy Miejscy nałożyli 57 mandatów na łączną kwotę 5980 zł. Założono 35 blokad nieprawidłowo zaparkowanym samochodom, 8 pojazdów odholowano.

Sopocka Straż Miejska zakupiła 50 dodatkowych blokad na koła samochodowe, które do końca czerwca powinny trafić do jednostki. Będą to blokady uniwersalne, pasujące do każdego typu kół. Dzięki temu zakupowi, sopoccy strażnicy będą dysponowali w sumie 70 blokadami. Zakup urządzeń sfinansowany jest z budżetu Miasta Sopotu.

Każdego roku kurort odwiedza ponad 2 mln turystów. W całym Sopocie jest niemal 170 kamer monitoringu miejskiego. Na samej ulicy Bohaterów Monte Cassino pracują 42 kamery. W roku 2018 dyżurni sopockiej Straży Miejskiej odebrali od mieszkańców 3758 osobistych lub telefonicznych zgłoszeń.

Źródło: UM Sopot

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.