Patronaty - wydarzenia

logo fullSerdecznie zapraszamy na Konferencję Naukowo-Techniczną "Nowoczesne Technologie w Projektowaniu, Budowie i Eksploatacji Infrastruktury Drogowej Miast, Metropolii i Regionów - NOVDROG", która odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2020 roku w Niepołomicach pod Krakowem. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie.

logo 190x190pxZapraszamy do udziału w kolejnej edycji Targów Transportu i Spedycji TRANSPORTEX, które odbędą się 22 i 23 kwietnia 2020 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

ilp logo 190x190W dniach 3-5 marca 2020 r. odbędą się po raz pierwszy Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw - IntraLog Poland w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

190x1903kdnSerdecznie zapraszamy do udziału w VI KRAKOWSKICH DNIACH NAWIERZCHNI, które odbędą się 13-15 listopada 2019 r. Będzie to XXXIV jubileuszowe wydarzenie z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes.

gmian logoZapraszamy do udziału w Konkursie na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2019 Roku i Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2019 Roku.

Załączniki:
Pobierz (Formularz-zgloszeniowy-2019.doc)Formularz zgłoszeniowy 2019[ ]153 kB
Pobierz (RegulaminKG2019.pdf)RegulaminKG2019.pdf[ ]135 kB

georoad20 190x190Instytut Badawczy Dróg i Mostów serdecznie zaprasza do uczestnictwa i zgłaszania propozycji referatów na konferencję "Geosyntetyki w budowie dróg GeoRoad20", która odbędzie się w dniach 9-10 września 2020 roku w Warszawie.

translogistica poland 190x190Siódme targi TransLogistica Poland to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych, logistycznych (tzw. właścicieli ładunków, czyli producentów, dystrybutorów, przedsiębiorstw handlowych) oraz osób zawodowo związanych z branżą TSL.

Inżynieria betonowych dróg okładkaW Polsce, w ciągu ostatnich dwóch dekad, widoczna jest znaczna intensyfikacja budowy autostrad i dróg ekspresowych oraz modernizacji już istniejących. Ważną kwestią jest przy tym wybór odpowiedniego rodzaju nawierzchni, zapewniającej bezpieczeństwo i długotrwałą przydatność eksploatacyjną dróg. Taką rolę spełniają nawierzchnie betonowe.

Mosty z kompozytów FRP okładkaKompozyty polimerowe FRP (fibre reinforced polymers) to materiały powstałe z połączenia włókien sztucznych, pełniących rolę zbrojenia oraz polimerów, stanowiących osnowę otaczającą włókna. Charakteryzują się one zdecydowanie lepszymi właściwościami mechanicznymi i fizycznymi niż powszechnie stosowane w budownictwie mostowym materiały konstrukcyjne (beton, stal, drewno). Z konstrukcyjnego punktu widzenia do największych zalet kompozytów FRP należą m.in.: wysoka wytrzymałość i sztywność, doskonała trwałość, duża swoboda projektowania oraz mała masa konstrukcji, a co za tym idzie łatwość i szybkość budowy obiektu.