Patronaty - wydarzenia

gambit logoPolitechnika Gdańska zaprasza na kolejną XIII Międzynarodową Konferencję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego GAMBIT 2020. W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, Komitet Organizacyjny Konferencji GAMBIT 2020 postanowiła przesunąć termin jej realizacji. Nowy termin konferencji wyznaczono na 7-8 września 2020 roku.

logo 190x190pxZapraszamy do udziału w kolejnej edycji Targów Transportu i Spedycji TRANSPORTEX, które odbędą się 9-10 września 2020 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

logo infrabimEuropejskie Centrum Certyfikacji BIM wraz z infraTEAM zapraszają na konferencję infraBIM V4 - tym razem w formie międzynarodowego Expo i Multi Konferencji z wieloma dodatkowymi opcjami.

georoad20 190x190Instytut Badawczy Dróg i Mostów serdecznie zaprasza do uczestnictwa i zgłaszania propozycji referatów na konferencję "Geosyntetyki w budowie dróg GeoRoad20", która odbędzie się 9 września 2020 roku w Warszawie.

Inżynieria betonowych dróg okładkaW Polsce, w ciągu ostatnich dwóch dekad, widoczna jest znaczna intensyfikacja budowy autostrad i dróg ekspresowych oraz modernizacji już istniejących. Ważną kwestią jest przy tym wybór odpowiedniego rodzaju nawierzchni, zapewniającej bezpieczeństwo i długotrwałą przydatność eksploatacyjną dróg. Taką rolę spełniają nawierzchnie betonowe.

Mosty z kompozytów FRP okładkaKompozyty polimerowe FRP (fibre reinforced polymers) to materiały powstałe z połączenia włókien sztucznych, pełniących rolę zbrojenia oraz polimerów, stanowiących osnowę otaczającą włókna. Charakteryzują się one zdecydowanie lepszymi właściwościami mechanicznymi i fizycznymi niż powszechnie stosowane w budownictwie mostowym materiały konstrukcyjne (beton, stal, drewno). Z konstrukcyjnego punktu widzenia do największych zalet kompozytów FRP należą m.in.: wysoka wytrzymałość i sztywność, doskonała trwałość, duża swoboda projektowania oraz mała masa konstrukcji, a co za tym idzie łatwość i szybkość budowy obiektu.