Patronaty - wydarzenia

pirbi techn kom pub 150x150Polskie miasta mają problem z ideą smart cities. Czym właściwie jest smart cities? Czym różni się od miasta niebędącego smart? Zwłaszcza dzisiaj, w XXI wieku, w dobie szybkiego rozwoju technologii, który sprawia, że rozwiązania, jakie jeszcze kilka lat temu mogły uchodzić za innowacyjne, dziś można uznać za standard.

mtsl logoZapraszamy do udziału w IV edycji Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki oraz V edycji targów Transportu Publicznego. Targi odbędą się w dniach 1-3 kwietnia 2020 r. w Nadarzynie pod Warszawą.

ppz logoSerdecznie zapraszamy na XIII Świąteczną Konferencję Naukowo-Techniczną PRZEPUSTY I PRZEJŚCIA DLA ZWIERZĄT, która odbędzie się w dniach 10-12 grudnia 2019 roku w Centrum Dydaktyki AGH w Krakowie.

logo fullSerdecznie zapraszamy na Konferencję Naukowo-Techniczną "Nowoczesne Technologie w Projektowaniu, Budowie i Eksploatacji Infrastruktury Drogowej Miast, Metropolii i Regionów - NOVDROG", która odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2020 roku w Niepołomicach pod Krakowem. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie.

logo 190x190pxZapraszamy do udziału w kolejnej edycji Targów Transportu i Spedycji TRANSPORTEX, które odbędą się 22 i 23 kwietnia 2020 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

ilp logo 190x190W dniach 3-5 marca 2020 r. odbędą się po raz pierwszy Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw - IntraLog Poland w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

georoad20 190x190Instytut Badawczy Dróg i Mostów serdecznie zaprasza do uczestnictwa i zgłaszania propozycji referatów na konferencję "Geosyntetyki w budowie dróg GeoRoad20", która odbędzie się 9 września 2020 roku w Warszawie.

Inżynieria betonowych dróg okładkaW Polsce, w ciągu ostatnich dwóch dekad, widoczna jest znaczna intensyfikacja budowy autostrad i dróg ekspresowych oraz modernizacji już istniejących. Ważną kwestią jest przy tym wybór odpowiedniego rodzaju nawierzchni, zapewniającej bezpieczeństwo i długotrwałą przydatność eksploatacyjną dróg. Taką rolę spełniają nawierzchnie betonowe.

Mosty z kompozytów FRP okładkaKompozyty polimerowe FRP (fibre reinforced polymers) to materiały powstałe z połączenia włókien sztucznych, pełniących rolę zbrojenia oraz polimerów, stanowiących osnowę otaczającą włókna. Charakteryzują się one zdecydowanie lepszymi właściwościami mechanicznymi i fizycznymi niż powszechnie stosowane w budownictwie mostowym materiały konstrukcyjne (beton, stal, drewno). Z konstrukcyjnego punktu widzenia do największych zalet kompozytów FRP należą m.in.: wysoka wytrzymałość i sztywność, doskonała trwałość, duża swoboda projektowania oraz mała masa konstrukcji, a co za tym idzie łatwość i szybkość budowy obiektu.