Patronaty - wydarzenia

IBDiM logoInstytut Badawczy dróg i Mostów oraz Polskie Zrzeszenie wykonawców Fundamentów Specjalnych zapraszają na XVIII Seminarium - GEOTECHNIKA DLA INŻYNIERÓW „WZMACNIANIE PODŁOŻA I FUNDAMENTOWANIE 2019”, które odbędzie się w Warszawskim Domu Technika NOT 7 marca 2019 r.

UMOB rrss conf2Politechnika Krakowska jest gospodarzem II Europejskiej Konferencji UMOB na temat Zrównoważonej Mobilności Uczelnianej. Konferencja odbędzie się na Politechnice Krakowskiej w dniach 14-15 marca 2019 r. W Krakowie.

logo 190x190 px alfaKatedra Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki oraz działające przy niej Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych organizuje w dniach 11-12 kwietnia 2019 roku piątą edycję Krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Transportu „KOKONAT 2019”.

190x190 pxW dniach 3-5 kwietnia 2019 r. na Politechnice Gdańskiej odbędzie się III Studencka Konferencja Mosty i Tunele zorganizowana przez Koło Naukowe MOST WANTED.

pkits2019 banner250x250polITS POLSKA Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe zaprasza na dwunastą edycję POLSKIEGO KONGRESU ITS, która odbędzie się w dniach 22-23 maja 2019 r. w Warszawie.

Inżynieria betonowych dróg okładkaW Polsce, w ciągu ostatnich dwóch dekad, widoczna jest znaczna intensyfikacja budowy autostrad i dróg ekspresowych oraz modernizacji już istniejących. Ważną kwestią jest przy tym wybór odpowiedniego rodzaju nawierzchni, zapewniającej bezpieczeństwo i długotrwałą przydatność eksploatacyjną dróg. Taką rolę spełniają nawierzchnie betonowe.

logoAutostrada190x190px 2Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska są jednym z najważniejszych i prestiżowych wydarzeń branżowych w Polsce. Już po raz dwudziesty piąty, w ciągu trzech dni – od 14 do 16 maja 2019, w Targach Kielce spotkają się przedstawiciele najważniejszych firm budowlanych, specjaliści z branży oraz zarządcy dróg.

iM 190x190Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Górnośląski ze wsparciem infraTEAM mają zaszczyt zaprosić Państwa na IX Konferencję Mostowców infraMOST 2019, która odbędzie się w dniach 16-17 maja 2019 roku w hotelu Gołębiewskim **** w Wiśle.

logo OIGD CMYK pieczatkaZarząd Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, realizując postanowienia Rady Izby dotyczące integracji środowiska drogowego oraz w związku z dużym zainteresowaniem poprzednimi imprezami, uprzejmie informuje, że organizuje XV MISTRZOSTWA POLSKI DROGOWCÓW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE IMIENIA WOJTKA MALUSI.

Logo WB 2019 190x190piksCzwarta edycja Międzynarodowych Targów Transportu Publicznego to miejsce spotkań kluczowych reprezentantów branży przewozowej, producentów autobusów, autokarów, części, wyposażenia, operatorów, przewoźników, samorządowców oraz przedstawicieli współpracującej branży IT.

Logo MTTSL 190x190Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki to wydarzenie skierowane do firm i osób poszukujących nowych pojazdów, technologii i usług związanych z transportem, logistyką i magazynowaniem.

logo fullStowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP zaprasza na Konferencję Naukowo-Techniczną "Nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast, metropolii i regionów - NOVDROG", która odbędzie się w dniach 28-29 marca 2019 roku w Szczawnicy.

Załączniki:
Pobierz (NOVDROG 2019 PROGRAM KONFERENCJI.pdf)NOVDROG 2019 PROGRAM KONFERENCJI.pdf[ ]502 kB

Mosty z kompozytów FRP okładkaKompozyty polimerowe FRP (fibre reinforced polymers) to materiały powstałe z połączenia włókien sztucznych, pełniących rolę zbrojenia oraz polimerów, stanowiących osnowę otaczającą włókna. Charakteryzują się one zdecydowanie lepszymi właściwościami mechanicznymi i fizycznymi niż powszechnie stosowane w budownictwie mostowym materiały konstrukcyjne (beton, stal, drewno). Z konstrukcyjnego punktu widzenia do największych zalet kompozytów FRP należą m.in.: wysoka wytrzymałość i sztywność, doskonała trwałość, duża swoboda projektowania oraz mała masa konstrukcji, a co za tym idzie łatwość i szybkość budowy obiektu.