Inżynieria ruchu

modelling 2018 11W dniach 14-15 czerwca 2018 roku, w Pawilonie konferencyjno-wystawowym „Kotłownia” w kampusie Politechniki Krakowskiej odbyła się VI już edycja konferencji naukowo-technicznej "Modelowanie podróży i prognozowanie ruchu - MODELLING 2018”. Organizatorem konferencji była Katedra Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej, przy współudziale Koła Naukowego Systemów Komunikacyjnych oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie.

korek redJak mimo stale zwiększającej się liczby mieszkańców, samochodów i nowych inwestycji budowlanych sprawić, aby poruszanie się było łatwiejsze? Jak zaplanować drogi, parkingi, ścieżki rowerowe? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć eksperci, podczas konferencji Modelling 2018, która rozpoczęła się właśnie w Krakowie.

zebra crossing 1242780 960 720Na rondzie R. Dmowskiego będzie już można przejść przez Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską bez schodzenia do podziemi. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dokumentację wykonawczą dla tej inwestycji.

mapa SOD 2018W okresie wakacyjnym w obrębie Śródmieścia odbywać się będą liczne wydarzenia sportowe i kulturalne. Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie wszystkich mieszkańców, w tym roku po raz pierwszy zmieniona zostanie organizacja ruchu na okres całych wakacji. Od 15 czerwca w Śródmieściu obowiązywać będą nowe zasady.

zebra crossing 1242780 960 720Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przygotował projekt stałej organizacji ruchu, który zostanie pilotażowo wdrożony przy niesygnalizowanych przejściach dla pieszych w ciągu ulicy Armii Krajowej. Prace zakończą się na przełomie maja i czerwca br.

znak 50W trybie awaryjnym, czyli niewymagającym zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem, zmieniona została dopuszczalna prędkość w rejonie przejścia dla pieszych na DW 910 w Będzinie na wysokości osiedla Koszelew.