Inżynieria ruchu

the poniatowski bridge 4317112 1280W połowie lutego Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie unieważnił drugi przetarg na zakup urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości na moście Poniatowskiego. Ustalony przez ZDM budżet okazał się zbyt niski do zakupu i realizacji systemu tego rodzaju. Miasto postanowiło zmienić założenie i zainstalować fotoradary. To tańsze rozwiązanie, ale zdecydowanie mniej skuteczne od odcinkowego pomiaru prędkości.

edroga606Bydgoszcz rusza z kolejnym etapem doświetlenia bydgoskich przejść dla pieszych. W pierwszej kolejności nowoczesne latarnie poprawiające widoczność zamontowane będą przy ul. Saperów. To zadanie zrealizowane będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

edroga964Stolica podpisała umowę na projekt i budowę nowoczesnego parkingu podziemnego na pl. Powstańców Warszawy. Obiekt powstanie w formule koncesji, która jest rodzajem partnerstwa publiczno-prywatnego. Wybudowany parking będzie własnością miasta, ale to koncesjonariusz będzie zarządzał garażem i ponosił koszty jego eksploatacji przez 40 lat.

Totem rowerowy na ul. Towarowej 1. fot. ZDMCoraz łatwiej poruszać się po stołecznych drogach rowerowych. Nowe urządzenia podpowiadają rowerzystom jak jechać, aby trafić na zielone światło. To efekt współpracy warszawskich drogowców z Zarządu Dróg Miejskich z firmą Siemens Mobility.

park 6092 960 720Centrum Gdańska zostanie objęte Śródmiejską Strefą Płatnego Parkowania. Nowe stawki opłat jednorazowych w SPP. Zmiana zasad dotyczących kart opłaty zryczałtowanej dla mieszkańców. Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Podczas sesji 27 lutego 2020 r. Rada Miasta Gdańska przegłosowała zmiany w SPP i wprowadzenie ŚSPP.

edroga626Przy współpracy ze stowarzyszeniami dbającymi o środowisko w Myślęcinku i na Flisach, urzędnicy z Bydgoszczy zdecydowali się ustawić dodatkowe oznakowanie, gdzie występują naturalne szlaki migracji zwierząt. Warto w takich miejscach szczególnie zwolnić.