Inżynieria ruchu

Otwarcie Centrum Sterowania Ruchem w Warszawie 1Przebudowa centrum sterowania ruchem Zarządu Dróg Miejskich zakończona. To kolejny krok do gruntownej modernizacji i rozbudowy Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. W kolejnych latach obejmie on następne kilkadziesiąt skrzyżowań, pozwalając wprowadzić „zieloną falę” na kilkunastu ciągach ulic.

street 296220 1920Choć wciąż cieszymy się wakacjami i piękną pogodą, już teraz warto pamiętać o zbliżających się chłodnych i deszczowych miesiącach. To właśnie wtedy, w czasie jesiennej pluchy, zdarza się najwięcej wypadków z udziałem przechodniów. Dzięki wsparciu samorządu województwa, przejścia dla pieszych w całej Małopolsce będą jednak jeszcze lepiej widoczne, a przez to bardziej bezpieczne.

Załączniki:
Pobierz (LISTA_GMIN_I_PRZEJ_1.pdf)LISTA_GMIN_I_PRZEJ_1.pdf[ ]214 kB

P6020238Od 4 sierpnia ul. Marynarska w Warszawie będzie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Wykonawca przebudowy ulicy będzie miał czas do końca wakacji na poszerzenie frontu robót i wprowadzenie na budowę dodatkowych pracowników i maszyn.

IMG 7525Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach planuje zmiany na węźle tworzonym przez drogę krajową nr 88, Drogową Trasę Średnicową i ul. Portową oraz na połączeniach DK 88 z ul. Wyczółkowskiego. Drogowcy przeanalizują możliwość poprawy komunikacji w tych miejscach, tak aby „turbina” przy ul. Portowej i zjazdy z al. Nowaka-Jeziorańskiego na tereny KSSE były bezpieczniejsze i nie korkowały się.

zebra crossing 1242780 960 720Pod koniec czerwca została wprowadzona nowa organizacja ruchu na ul. Armii Krajowej, w rejonie dwóch przejść dla pieszych, pozbawionych sygnalizacji świetlnej. Zdaniem policji i testów organizacji niezależnej, rozwiązanie podniosło bezpieczeństwo pieszych.

edroga617Blisko połowa ofiar wypadków z udziałem pieszych w 2017 roku zginęła w miejscach udostępnionych dla ruchu pieszego. 90 proc. wszystkich pieszych, którzy doznali obrażeń na polskich drogach, zostało rannych również w takich miejscach. Na przejściach dla pieszych odnotowano 4091 wypadków, w których śmierć poniosło 259 osób, a 4029 zostało rannych.