Inżynieria ruchu

P4130095W najbliższy wtorek (11 grudnia) wprowadzone zostaną zmiany w tymczasowej organizacji ruchu funkcjonującej na przebudowie skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową.

P6020238Od kilku miesięcy trwa przebudowa wąskiego gardła na drodze krajowej nr 81. Wykonawca robót przystępuje do kolejnego etapu prac, który pozwoli przywrócić pierwotną organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki (DK 81) i Armii Krajowej. Przywrócenie organizacji ruchu zaplanowane jest po zakończeniu szczytu klimatycznego.

System ITS dla Sztokholmu 1Siemens Mobility dostarczy inteligentne systemy sterowania ruchem dla obwodnicy sztokholmskiej na trasie E4. Wartość kontraktu to 75 milionów euro. Inwestycja będzie realizowana wspólnie z firmą Eltel Networks Infranet AB, wiodącym dostawcą usług technicznych dla sieciowych infrastruktur krytycznych w północnej Europie. Pierwsze prace rozpoczną się za 3 lata.

strefa 304 firmy złożyły oferty na zadanie pod nazwą „Utworzenie strefy 30 w obrębie ulic Okrzei – Budzysza Wosia – Przybyszewskiego – Grzegorza z Sanoka wraz z remontem jezdni i chodników na ul. Przybyszewskiego – Reymonta - Grzegorza z Sanoka w Szczecinie. Etap III – Przebudowa ul. Reymonta wraz z dostosowaniem organizacji ruchu". Trwa analiza dokumentów i weryfikacja możliwości finansowej ZDiTM i ZWiK.

edroga993W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Katowicach we wrześniu tego roku przez tydzień testowany był buspas na ul. Mikołowskiej. Po zakończeniu testów urzędnicy zwrócili się do mieszkańców z prośbą o udzielenie informacji zwrotnej w tym zakresie.

Załączniki:
Pobierz (Raport końcowy.pdf)Raport końcowy.pdf[ ]1098 kB

znak zakazSzczyt Klimatyczny, który przyciągnie do Katowic blisko 30 tys. delegatów ze 196 krajów, wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu – w szczególności w Strefie Kultury i jej sąsiedztwie. Poniżej podajemy najnowsze informacje w tej sprawie.