Inżynieria ruchu

monitoring 401776 960 720Gliwicki ITS, czyli inteligentny system sterowania ruchem, to jeden z najnowocześniejszych tego typu systemów w Polsce i pierwszy w regionie. Dzięki niemu kierowcy mogą płynniej i szybciej poruszać się po mieście, a w razie potrzeby sprawniej znaleźć miejsce parkingowe. To nie wszystkie zalety systemu – pozwala on także m.in. na zaplanowanie najkorzystniejszej trasy przez miasto na ekranie własnego komputera lub smartfona za pomocą aplikacji ITS Gliwice.

nawigacjaKierowcy będą mogli szybciej znaleźć miejsce do zaparkowania w centrum Warszawy. Drogowcy ogłosili dialog konkurencyjny na wprowadzenie systemu informacji parkingowej. Mobilna aplikacja obejmie aż 30 tys. miejsc postojowych i będzie jednym z pierwszych takich systemów na świecie.

 MG 1459Strefa Kultury powstała na terenach pokopalnianych kosztem ponad miliarda złotych. Jest to przykład rewitalizacji terenów, które zyskały nową, kulturalną funkcję. Zapleczem siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego, a także Spodka jest parking.

DK 81 PiotrowiceWykonawca przystępuje do kolejnego etapu prac na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej w ramach inwestycji przebudowy węzła drogowego na DK 81. W związku tym konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, które będą obowiązywać od 18 kwietnia do końca lipca.

Marsa Żołnierka objazd zamkniętego odcinka ulicyOd 12 do15 kwietnia na wschodniej jezdni ul. Żołnierskiej wykonawca ułoży ostatnią warstwę nawierzchni. Prace będą prowadzone za skrzyżowaniem z ul. Marsa. Natomiast niemal gotowa jest już północna część ul. Łodygowej. Kierowcy obydwoma jezdniami tej drogi pojadą w poniedziałek, 15 kwietnia.

P6020238Dobiegają końca prace przy przebudowie ronda Żegrze. Na kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu.