Prawo

By prowadzić interesy z Chinami trzeba zapoznać się z określonymi procedurami. To one zapewniają płynną wymianę produktów między krajami. Mają na celu ustalenie kategorii towaru i pobór odpowiednich należności. Odprawa celna towarów jest złożonym procesem, która podlega pewnym normom. Kontrahenci muszą posiadać określone dokumenty, dzięki którym transport będzie bezkonfliktowy i w założonym czasie bez opóźnień.

Przewoźnicy już teraz powinni zapoznać się z kalendarzem ruchu pojazdów ciężarowych, by dobrze zaplanować pracę kierowców na cały rok. Aby upłynnić komunikację na głównych szlakach oraz zminimalizować szkody w asfalcie, polskie przepisy ograniczają ruch transportowy w wakacje i święta. Przypominamy, kiedy transport tirem jest niedopuszczalny!

Upadłość konsumencka dla wielu osób kojarzy się z łatwym i niezobowiązującym pozbyciem się długów. Czy tak jest faktycznie? Czy ogłoszenie upadłości wiąże się z długoterminowymi konsekwencjami? Jaki wpływ na zdolność kredytową ma upadłość konsumencka?

Odroczone terminy płatności, są codziennością w branży transportowej i stanowią dla wielu przedsiębiorców barierę hamującą zwieszanie obrotów i rozwój. Rozwiązaniem wartym uwagi będzie w tym względzie faktoring, który zapewnia firmie utrzymanie płynności finansowej, dając elastyczność w kontaktach handlowych z kontrahentami oczekującymi odroczonych terminów płatności.

Zapewnienie bezpiecznego transportu towarów i terminowe dowiezienie ładunku w docelowe miejsce to podstawowe oczekiwanie firm, które zlecają usługę przewozu. Poniżej kilka wytycznych, które warto wziąć pod uwagę na etapie poszukiwań zaufanego partnera.

Obecnie prawo jazdy kategorii b jest pewnego rodzaju standardem. Wymagają go pracodawcy i niewątpliwie ta niezależność sprawia, że jesteśmy bardziej elastyczni. Same kursy prawa jazdy cieszą się więc bardzo dużym powodzeniem zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych.