Ochrona środowiska

 

Współcześnie branża logistyczna wymaga zastosowania najlepszych rozwiązań w celu ulepszenia jakości usług, dlatego niezwykle ważne jest inwestowanie w nowoczesny sprzęt najwyższej klasy. Wózki widłowe stanowią podstawowy element wyposażenia magazynów marketów i centrów dystrybucyjnych.

Połączenie tradycji z nowoczesnością nie jest proste. Wymaga spełnienia pewnych warunków i dostosowania konstrukcji do oczekiwań różnych lokatorów. Dawniej domy tworzone były zgodnie z przestarzałą wiedzą budowlaną. Brak odpowiednich rozwiązań i niezwykłe przywiązanie do detali sprawiły jednak, że polski krajobraz – piękne chaty i dworki, prezentowały się imponująco. Dziś elegancja domów w stylu tradycyjnym jest możliwa do osiągnięcia, jednak stanowi raczej wyraz gustu inwestora, niż praktyczne rozwiązanie.

Elektryczne rowery coraz częściej pojawiają się na ulicach polskich miast. Korzystają z nich młodsi i starsi użytkownicy w celach rekreacyjnych oraz w trakcie dojazdów do pracy. Dzięki rowerom tego typu ogranicza się hałas i korki, chroni się powietrze przed zanieczyszczeniami oraz zmniejsza się emisję dwutlenku węgla. Dlaczego jeszcze warto na nich jeździć?

Poddasze domu wymaga doświetlenia za pomocą okien dachowych. Przeszklenia montuje się bezpośrednio w dachu, dzięki czemu do dość niskich pomieszczeń ze skosami dociera odpowiednia ilość światła dziennego. Dodatkowo okna połaciowe umożliwiają przewietrzenie poddasza i zwiększają komfort zamieszkiwania na piętrze domu. Jeśli zastanawiasz się, jakie okna dachowe wybrać do swojego domu, sprawdź, na jakie parametry okien zwrócić uwagę.

edroga094ZDM w Warszawie otworzyła oferty w przetargu na wykonanie projektu z budżetu obywatelskiego pt. „Bulwar nad trasą Łazienkowską”. W ramach prac urzędnicy chcą m.in. posadzić niemal 2 tys. nowych krzewów oraz 20 drzew.

edroga223Dwie ulice w sąsiedztwie Starego Rynku - Wielką i Paderewskiego - ozdobi łącznie 25 donic, które obsadzone zostaną kwitnącymi drzewami - wiśniami piłkowanymi odmiany Kanzan oraz świdośliwami Lamarckimi. Pod drzewami zasadzone będą trawy ozdobne i kwitnące byliny. Przy obu ulicach stanie także 18 ławek z drewna i stali nierdzewnej. Swój wygląd zmieni ul. Paderewskiego - odcinek od al. Marcinkowskiego do ul. Sierocej oraz ul. Wielka - fragment od ul. Klasztornej do ul. Garbary. Ustawienie donic nie spowoduje zmniejszenia liczby legalnych miejsc parkingowych.