Ochrona środowiska

Drzewo wyposażone w nawadniający worekWarszawa wzbogaci się o nowe 6 tysięcy drzew. Parki, skwery i arterie zazielenią się w we wszystkich dzielnicach stolicy. Przy ulicach posadzone zostaną drzewa przyjazne alergikom, m.in. klony, graby i kasztanowce.

environmental protection 326923 960 720- Będzie to znakomity przegląd myśli naukowej, technicznej oraz rozwiązań technologicznych w zakresie ochrony środowiska, ochrony powietrza i wielu innych wyzwań, które Ministerstwo Środowiska wdraża w życie - powiedział PAP minister środowiska Henryk Kowalczyk o najważniejszym wydarzeniu w ochronie środowiska, organizowanym nieprzerwanie od 30 lat. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM to „Czyste powietrze - w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”.

edroga084W środę, 10 października w Warszawie zainaugurowana zostanie 16. odsłona ogólnopolskiego Święta Drzewa. Podczas spotkania goście zasadzą klony, japońskie wiśnie i brzozy, rozpoczynając ogólnopolską akcję na rzecz ochrony środowiska.

edroga094Przez miesiąc trwał nabór projektów do trzeciej edycji Zielonego Budżetu. Zgłoszonych zostało 99 projektów na łączną kwotę ponad 24 milionów złotych.

Wrzosy pl. Defilad fot. Zarzad ZieleniTej jesieni na ulicach Warszawy pojawi się ponad 30 tysięcy nowych roślin. W centrum posadzono już 13 tys. białych i czerwonych kwiatów, a na Ochocie trwa realizacja projektu „Zielona Ściana przy ul. Wawelskiej”.

Konferencja Eco miasto 1Jury ogólnopolskiego plebiscytu nagrodziło najbardziej zaangażowane środowiskowo miasta. Stolica została doceniona za systemowe podejście do kwestii zużycia energii oraz za dbanie o ochronę dzikiej przyrody.