Ochrona środowiska

olejFrancuska Rada Konstytucyjna, najwyższa władza konstytucyjna w kraju, wydała decyzję o wykluczeniu oleju palmowego z listy biopaliw, które korzystają z zachęt podatkowych.

C40 World Mayors Summit Kopenhaga 2019Warszawa została jednym z sygnatariuszy deklaracji „Clean Air Cities: Our Commitment to healthy Air for Every Citizen”. Dokument został przyjęty w Kopenhadze podczas światowego szczytu włodarzy miast należących do C40 – organizacji, która skupia 94 metropolie współpracujące na rzecz ochrony klimatu.

Inauguracja Święta Drzewa przy Służewskim Domu Kultury. Fot. E. LachRuszyła 17. odsłona Święta Drzewa. Do ogólnopolskiej akcji włączają się m.in. przedszkola, szkoły, samorządy i firmy, które chcą sadzić i chronić drzewa w swojej okolicy. W tym hasło przewodnie brzmi „Drzewa dla klimatu”. Warszawa kolejny raz dołączyła do ekologicznej inicjatywy.

edroga0013 i 4 października na ul. Galaktycznej za węzłem Owczarnia w kierunku Łodzi przeprowadzane są prace drogowe, polegające na ułożeniu na odcinku 160 metrów nowej nawierzchni drogowej.

edroga153Miasto Lublin rusza z nową kampanią edukacyjną pod nazwą: „Miasto to też Twój dom – Masz wpływ na dobra atmosferę”. Urząd Miasta, Spółki Miejskie oraz Straż Miejska integrują swoje działania na rzecz poprawy jakości powietrza podejmując edukację ekologiczną i proponując mieszkańcom Lublina możliwość skorzystania ze specjalnej oferty.

Rozpoczęcie jesiennych nasadzeń na nowych gruntach Lasów Miejskich Warszawa. Fot. K. BabickiStolica rozpoczęła jesienne nasadzenia w miejskich lasach. Jeszcze w tym roku pojawi się w nich ponad 100 tys. dodatkowych drzew. W ramach Warszawskiego Planu dla Klimatu miasto inwestuje w zieleń. Nowe sadzonki będą rosły m.in. na Białołęce, w Rembertowie i Wawrze.