Ochrona środowiska

Michał Olszewski wiceprezydent m.st. Warszawy oraz Katarzyna Łęgiewicz burmistrz dzielnicy Ochota m.st. Warszawy przygotowują ziemię pod wysiew kwietnej łąkiPonad 10 tys. metrów kwadratowych łąk kwietnych zasieją tej wiosny wspólnie z mieszkańcami warszawscy ogrodnicy. Razem z warszawiakami poszukiwane będą również miejsca, w których warto zasiać kwiaty jednoroczne takie jak warszawianka, maki czy chabry.

doodle 1388117 960 720W Europarlamencie w Brukseli odbyło się zorganizowane przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) spotkanie eurodeputowanych z przedstawicielami firm produkujących części motoryzacyjne w Polsce. Debatowano o dużym wpływie jaki mają producenci części w dążeniu do dekarbonizacji transportu drogowego.

edroga5375 tysięcy sadzonek dębu bezszypułkowego zostanie posadzonych 12 maja w matemblewskim lesie w Gdańsku. Drzewka będzie można sadzić od godz. 11.00 do 14.00. Impreza na stałe wpisała się już w kalendarz gdańskich wydarzeń. W ubiegłym roku około 2 tysięcy osób posadziło las na terenie gdańskich lasów w pobliżu Brętowa przy Lipnickiej Drodze.

edroga310Warszawiacy mieszkający, uczący się i pracujący po północnej stronie ul. Wawelskiej odetchną z ulgą. Jeszcze w tym roku od jezdni oddzieli ich „zielona ściana”. Dwumetrowe krzewy zasadzone zostaną na ponad dwóch kilometrach jednej z głównych arterii Ochoty. Trwają poszukiwania wykonawcy prac.

kwiaty polneZamiast trawników w kilku miejscach w Katowicach posiane zostaną w tym roku łąki kwietne, które nie tylko poprawiają estetykę miasta, ale także wzbogacają miejski ekosystem.

dymPolski Alarm Smogowy dokonał kolejnej oceny postępów rządowego programu „Czyste Powietrze”. W porównaniu z poprzednią oceną, z listopada 2017, widać pewne postępy, choć zdecydowana większość punktów programu pozostaje wciąż niezrealizowana.