most lazienkowski pozar2Warszawa przekazała do Zarządu Województwa Mazowieckiego listę projektów z zakresu transportu do realizacji w latach 2021-2030, na której znajduje się m.in. budowa metra od Stadionu Narodowego do Gocławia. Jest to etap tworzenia planu wykonawczego do „Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do roku 2030”.

Lista na chwilę obecną nie zawiera wyliczeń finansowych, nie ma też wpływu na projekty w perspektywie finansowej 2014-2020.

Wśród zgłoszonych projektów są m.in.:
- dokończenie budowy II linii metra pomiędzy stacją "Powstańców Śląskich" i STP Mory wraz z zakupem taboru,
- III linia metra na odcinku Stadion Narodowy - Gocław wraz z zakupem taboru,
- budowa ul. Wał Miedzeszyński: od węzła z POW (S2) do południowej granicy miasta,
- budowa Trasy Mostu Północnego w tym: zadanie 2 - od węzła przesiadkowego „Młociny” do węzła z Trasą NS (planowana droga S7), zadanie 3 - od węzła z ul. Modlińską do węzła z ul. Płochocińską wraz z torowiskiem tramwajowym i zakupem taboru oraz zadanie 4 - od węzła z ul. Płochocińską do węzła z Trasą Olszynki Grochowskiej wraz z torowiskiem tramwajowym i zakupem taboru,
- budowa Obwodnicy Śródmieścia, etap II: odcinek od ul. Radzymińskiej do węzła Żaba,
- zakup taboru tramwajowego oraz autobusów niskoemisyjnych.

Sejmik Województwa Mazowieckiego dwa lata temu przyjął Strategię Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku. Kierunki działań umieszczone w tej strategii stanowią podstawę do tworzenia planów wykonawczych. Jeden z nich dotyczy obszaru "Przestrzeń i Transport". Plan Wykonawczy ma na celu zapewnienie spójności działań inwestycyjnych w zakresie transportu z celami strategicznymi rozwoju regionu.

Źródło: UM Warszawa

Komentarze  
Sss
+1 #1 Sss 2021-07-04 16:12
Tak dla trasy mostu północnego Modlinska Plochocinska
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.