Drogi i mosty

zalasewo kleszczewo 1Około 1000 samochodów typu „wanna” z piaskiem, 20 tysięcy ton kruszywa, 60 tirów szarej cegły, 4,5 kilometra krawężników, a do tego 720 ciężarówek stabilizacji. Tyle materiału zużyto do tej pory podczas przebudowy drogi powiatowej z Zalasewa do Kleszczewa. Plac budowy skontrolowali radni powiatowi z komisji komunikacji.

JaraczaW poniedziałek, 25 czerwca, rozpocznie się przebudowa ul. Jaracza. To jedna z prawie 120 inwestycji, którą Łódź zrealizuje w ramach rewitalizacji obszarowej.

19145Odsłonięciem tablicy z nazwą obiektu zakończył się ostatni etap budowy drogi ekspresowej S7 na Warmii i Mazurach realizowanej przez olsztyński oddział GDDKiA. Uchwałą Rady Miejskiej w Ostródzie nadano obiektowi MS4 nad jeziorem Pauzeńskim nazwę „Most Niepodległości”.

edroga1013Trzy warianty przebiegu obwodnicy Opatowa w ciągu drogi ekspresowej S74 i drogi krajowej nr 9 zostały zaprezentowane przez projektantów podczas posiedzenia Zespołu Oceny Projektów Inwestycyjnych w kieleckim Oddziale GDDKiA. Zespół zaproponował wariant do rekomendacji przez Komisję Oceny Projektów Inwestycyjnych.

edroga115Rozbudowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Sokołów Małopolski Północ (bez węzła) – węzeł Jasionka (bez węzła) znalazła się wśród 12 programów inwestycji, jakie zatwierdził do realizacji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

kotwicaInterwencja marszałka Olgierda Geblewicza w sprawie zapomnianego „witacza” – kotwicy przy drodze ekspresowej S3 - ma ciąg dalszy. Zaniedbany i zarośnięty monument wciąż straszy przy wjeździe do Szczecina. Marszałek Geblewicz ponowił swój apel o zainteresowanie się stanem obiektu. Tym razem zwrócił się do przyszłego zarządcy terenu - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.