Drogi i mosty

edroga312Jeszcze w maju ogłaszano wstępne założenia Programu Mosty Plus i lokalizację pierwszej inwestycji na Sanie. Tymczasem właśnie podpisana została umowa na opracowanie zarówno jej projektu koncepcyjnego, jak i na uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

excavators 800996 960 7209 sierpnia odbyła się uroczysta inauguracja budowy obwodnicy Kolbuszowej i Weryni w ciągu drogi wojewódzkiej nr 875 Mielec – Leżajsk.

lopataRozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 na dwóch odcinkach: Brzózki - Trzebież i przejściu drogi wojewódzkiej przez Warnołękę. Zachodniopomorski ZDW właśnie przekazał plac budowy wykonawcy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.

edroga001Przygotowania do przebudowy układu dróg na szczecińskim Międzyodrzu trwają. Miasto ma gotowe projekty, decyzje środowiskowe oraz złożony wniosek o dofinansowanie. Pierwsze wnioski o wydanie decyzji ZRID zostały złożone.

csm Rondo Nakielska Lochowska 0285bfc277W Bydgoszczy trwa szereg prac na ul. Łochowskiej, wzdłuż której powstanie droga rowerowa. Na połączeniu z Nakielską i Lisią budowane jest natomiast rondo. Mimo dużego zakresu robót cały czas są przejezdne dwa pasy ruchu. Inwestycja kosztuje 7 mln zł.

A18 Olszyna Golnice- To inwestycja, na którą kierowcy czekali od lat. Stan techniczny nawierzchni jezdni południowej na trasie Olszyna – Golnice jest zły. Na całym odcinku występują spękania podłużne i poprzeczne, a także wykruszenia i ubytki w płytach betonowych, co jest odczuwalne podczas podróży. Nawierzchnia jest niejednorodna, ponieważ najbardziej zniszczone płyty betonowe pokryto masą bitumiczną. Wykonywane na bieżąco zabiegi utrzymaniowe nie poprawiają długofalowo komfortu i bezpieczeństwa jazdy użytkowników drogi, dlatego konieczna jest gruntowna przebudowa tej trasy – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.