Drogi i mosty

edroga115Wojewoda pomorski Dariusz Drelich wydał zgodę na realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej S6 Bożepole Wielkie – początek obwodnicy Trójmiasta.

S61 SuwalkiTrzy oferty wpłynęły w przetargu na wyłonienie wykonawcy ponad 24-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 od końca obwodnicy Suwałk do granicy z Litwą w miejscowości Budzisko.

roboty drogoweBrak uzgodnienia rozwiązań projektowych i technicznych na styku dwóch zadań: rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej na odcinku od skrzyżowania ul. Darwina i Poległych w Krzesławicach w Krakowie do gminy Prusy i budowy drogi ekspresowej S7 odcinek Kraków – Widoma był bezpośrednim powodem pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej, który wykonawca tego zadania – firma Budimex SA – złożył w grudniu 2018 roku. Po wielomiesięcznych uzgodnieniach, udało się osiągnąć kompromis.

budowa 0418 października do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego złożony został wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla ostatniego odcinka drogi ekspresowej S19 na północ od Rzeszowa, tj. od węzła Kamień do węzła Sokołów Małopolski Północ. Uzyskanie decyzji ZRID umożliwi wykonawcy rozpoczęcie robót budowlanych, których zakończenie planowane jest w kwietniu 2022 r.

tunelZakończyła się procedura przekazania placu budowy pod budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin. W Urzędzie Miasta Świnoujście podpisano protokół przekazania placu budowy wykonawcy. Jego przedstawiciel zapewnił, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się już 12 listopada. - To kolejny, milowy krok w realizacji tej tak bardzo oczekiwanej inwestycji – mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

DSC01198Tramwaje Warszawskie otworzyły oferty w pierwszym przetargu związanym z budową trasy tramwajowej na Gocław. Jedna z najważniejszych tramwajowych inwestycji w Warszawie pozwoli 50 tysiącom mieszkańców osiedla Gocław i osiedla Międzynarodowa na szybki dojazd do centrum stolicy.