Drogi i mosty

KKozle15 października podpisana została umowa na projekt i budowę północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w ciągu DK 40 o długości 14,6 km. Wykonawca inwestycji, firma Strabag, zaprojektuje i wybuduje obwodnicę za ok. 220,6 mln zł. Planowany termin oddania do ruchu to wiosna 2022 r.

budowa 10Ponad połowa firm budowlanych z sektora MŚP uważa, że sytuacja społeczno-gospodarcza w minionej dekadzie sprzyjała rozwojowi budownictwa w Polsce. Tylko co trzecia (37 proc.) jednak ocenia, że będzie ona sprzyjająca również w ciągu najbliższych 10 lat. Najczęściej wskazywaną barierą przyszłego rozwoju branży są braki kadrowe – wynika z badania „Budownictwo przyszłości. Pod lupą” opracowanego przez EFL.

okolna1Budowa nowego ronda u zbiegu Okólnej i drogi krajowej nr 71 wchodzi w nowy etap. Można już zobaczyć jak będzie ono wyglądało. Pojawiły się m.in. krawężniki wyznaczające jezdnie oraz fragmenty chodników. Wykonawca rozpoczął także układanie asfaltu.

ASFALTSetki tysięcy metrów kwadratowych nowej nawierzchni, prace o wartości blisko 140 milionów złotych – to najkrótsze podsumowanie tegorocznego sezonu remontowego na stołecznych ulicach. To kilkadziesiąt remontów, w tym zarówno szybkich frezowań, jak i kompleksowych przebudów dróg.

edroga11511 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 Łomża Zachód – Kolno.

dziura drogaMiejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie testuje nowe sposoby na sprawną, tanią i ekologiczną poprawę stanu dróg lokalnych - dojazdowych i osiedlowych. Przyspieszenie inwestycji w tym zakresie to jedno z założeń programu "Lepsza komunikacja w Częstochowie". Jeśli nowe metody się sprawdzą, na wiosnę prace ruszą na szerszą skalę.