Drogi i mosty

Obwodnica Legnicy powstanieNa ogłoszonej przez Ministerstwo Infrastruktury liście budowy 100 obwodnic jest także Legnica. Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 94.

edroga001Rusza program budowy obwodnic na lata 2020-2030, opracowany w Ministerstwie Infrastruktury. W planach jest budowa pięciu obwodnic w województwie śląskim.

wiadukt gdanskRozpoczęła się budowa drugiej nitki gdańskiej estakady. Dobiegają końca prace związane z rozbiórką dotychczasowego obiektu. By móc rozpocząć budowę nowego, wykonawca musiał wcześniej wzmocnić grunt. Na placu budowy można zauważyć już pierwsze podpory, na których za kilka miesięcy położona zostanie tzw. płyta nośna.

IMG 0492Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Bytowskiej na Wyżynach. Inwestycja finansowana będzie ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy. W poprzednich latach ze środków miasta przebudowano ulicę Złotowską i Człuchowską.

chodnikUlica pełna drzew i z ogródkami gastronomicznymi – tak Łodzianie zaprojektowali ulice Stefanowskiego.

729x308 0Rusza rządowy program budowy 100 obwodnic. Siedem z nich powstanie w województwie lubelskim. Główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury programu, który będzie realizowany w latach 2020-2030 to poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej.