Drogi i mosty

1 115Zakończyły się roboty i związane z nimi utrudnienia na A4 przy PPO Karwiany. Od 25 czerwca ruch na autostradzie A4 w okolicy PPO Karwiany odbywa się już bez utrudnień.

budowa 06Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził program inwestycji dla budowy odcinka drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów o długości 34,6 kilometrów.

mapa S3 Zz podzialem na zadania 1Po odstąpieniu w kwietniu od umowy z dotychczasowym wykonawcą oraz wykonaniu inwentaryzacji na budowie, GDDKiA ogłosiła przetarg na kontynuację budowy drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. Na oferty czeka do 23 lipca 2019 r.

edroga001Już za niespełna półtora roku kierowcy będą mogli korzystać z obwodnicy Koszyc. 19 czerwca podpisano umowę z wykonawcą, który będzie realizował tę inwestycję. W obecności wicemarszałka Łukasza Smółki swoje podpisy złożyli Elżbieta Wesołowska, przedstawiciel inwestora - Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego S.A. Dębica i Robert Górecki, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Obwodnica Płazowa fot. ZDW w Bydgoszczy21 czerwca w Płazowie (powiat tucholski) otwarto zmodernizowaną drogę wojewódzką łączącą Świecie z Tucholą. Dzięki odcinkowi z nową ścieżką pieszo-rowerową, wybudowaną obwodnicą Płazowa, parkingiem i przebudowanymi skrzyżowaniami podróżowanie będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze. Koszt inwestycji to 72 miliony złotych.

bridge 1081902 960 720Wyjątkowa atrakcja, pomysł na ożywienie turystyczne południowej części regionu, symbol otwartości i zrozumienia na polsko-niemieckim pograniczu. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gmina Barnim-Oderbruch oficjalnie otworzyły projekt "Przystosowania mostu europejskiego Siekierki - Neurüdnitz do ruchu turystycznego”. Projekt który w ocenie wielu, ma wyjątkową wartość.