Drogi i mosty

edroga068W Bełchatowie zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 484 Bełchatów – Kamieńsk, na odcinku Łękawa-Kamieńsk. Od kilku dni trasa jest otwarta dla kierowców.

image00024Kończą się kolejne łódzkie remonty. Ulice Pogonowskiego i Skorupki stały się bardziej przyjazne mieszkańcom z nowymi drzewami, krzewami i ławkami. Rondo na ulicy Okólnej, które upłynni ruch na tym skrzyżowaniu i poprawi bezpieczeństwo, a ulica Nowowęglowa, z nową krańcówką autobusową, usprawni dojazd do dworca Łódź Fabryczna i Nowego Centrum Łodzi.

edroga115Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej trafiła treść przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla siedmiu odcinków realizacyjnych S17 pomiędzy Piaskami i Hrebennem. Na dwa kolejne odcinki opracowywane będzie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej. Ogłoszenie pojawi się też na stronie GDDKiA.

Puławska Bacha WałbrzyskaW tym roku warszawscy drogowcy intensywnie pracowali nad stanem nawierzchni ulic i poprawą komfortu pieszych. Stolica wzbogaciła się o 156 tys. m2 równych chodników. Wszystkie nowe trotuary ułożone w linii prostej połączyłyby Warszawę z Radomiem.

edroga001Dziś w Jedlnicy oficjalnie otwarto drogę wojewódzką nr 762 na odcinku węzeł Kielce Południe – granica gminy Chęciny. Inwestycja realizowana była w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Wartość inwestycji to 69,5 mln zł, a dofinansowanie 49,2 mln zł.

2018121312561313 grudnia został otwarty dla ruchu kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 między Chęcinami a Jędrzejowem. Kierowcy mogą korzystać z 7-kilometrowego, biegnącego po nowym śladzie, odcinka drogi ekspresowej od miejscowości Brzegi w kierunku Jędrzejowa.