Drogi i mosty

P6020238Wykonawca prac na ul. Kujawskiej chce jeszcze w grudniu przełożyć ruch na nowe jezdnie wybudowane wokół ronda Kujawskiego. Pozwoli to rozpocząć kolejne etapy prac przy rozbudowie komunikacyjnego węzła. Montowane są również rozjazdy, które mają umożliwić w przyszłości budowę linii wzdłuż ulicy Solskiego.

roboty drogoweW najbliższą niedzielę (8.12) drogowcy będą asfaltowali południową jezdnię ulicy Żółkiewskiego. Od godziny 7.00 do 16.00 ruch na ulicy Żółkiewskiego w kierunku Rubinkowa nie będzie możliwy. Dojazd do osiedla zostanie poprowadzony ulicami: Skłodowska-Curie i Wschodnią.

BIM 1Mimo wzrostu produkcji budowlano-montażowej, kondycja finansowa polskich spółek z tej branży uległa pogorszeniu. Przyczynił się do tego m.in. wzrost cen materiałów budowlanych oraz kosztów pracy i podwykonawstwa – wynika z analiz Deloitte. Z tego typu wyzwaniami branża radzi sobie poprzez digitalizację. Coraz chętniej sięga się po robotyzację czy prefabrykację w budownictwie.

edroga562Pracownicy katowickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej są już w pełnej gotowości na wypadek nagłego ataku zimy. W magazynach zabezpieczono 100 ton piasku i aż 5700 ton soli, a na drogi wyjedzie w tym sezonie łącznie 38 specjalistycznych pojazdów. Akcja Zima potrwa do 31 marca.

IMG 3783Prezydent Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC Claude Van Rooten 4 grudnia otworzył Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową w Warszawie. Dzień wcześniej uczestniczył w spotkaniu europejskich Komitetów Narodowych PIARC, którego gospodarzem był PKD – polski Komitet Narodowy tej organizacji.

Leszczńska już przejezdnaZakończyła się przebudowa ul. Leszczyńskiej w Legnicy na odcinku od mostu na Czarnej Wodzie do ul. Bydgoskiej. W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa mostu nad Czarną Wodą. Koszt inwestycji to ok. 7 mln 167 tys. zł, z czego rządowa dotacja to 1 mln 244 tys. zł.