Drogi i mosty

roboty drogowePKP Polskie Linie Kolejowe przyłączą się do budowy wiaduktu nad linią kolejową L25 w Mielcu. PLK dołącza więc do porozumienia zawartego w czerwcu przez samorządy miasta, powiatu i województwa, które ustalało podział zadań i kompetencji przy budowie obiektu.

S1Zgodnie z podpisaną umową, nowy 8,5-kilometrowy odcinek Przybędza - Milówka (obejście Węgierskiej Górki) powstanie w 34 miesiące. Ponadto ruszają pierwsze 2 przetargi na budowę odcinków S1 od węzła Kosztowy II do węzła Oświęcim oraz od węzła Oświęcim do Dankowic. Wkrótce na platformie zakupowej GDDKiA pojawi się także przetarg na odcinek Dankowice - Suchy Potok.

edroga364Modernizacja infrastruktury transportowej i poprawa układu komunikacyjnego na Podtatrzu - to główne założenia listu intencyjnego, który podpisali minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, Piotr Bąk, starosta tatrzański, Krzysztof Faber, starosta nowotarski, Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu i Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

wolbrom1Obwodnica Wolbromia – inwestycja, na którą od lat czekają zarówno mieszkańcy miasta, jak i kierowcy przejeżdżający przez powiat olkuski – jest coraz bliżej ukończenia.

edroga001Więcbork dołączy wkrótce do miast, w których dzięki budowie obwodnic wyprowadzono poza centrum uciążliwy dla mieszkańców tranzyt pojazdów. Możliwe warianty planów budowy będą konsultowane z mieszkańcami.

obw sepolnaObwodnica Strzelna zostanie wpisana do programu budowy 100 najważniejszych obwodnic miast w całym kraju.