Mobilność

rsz eidola 261022 164Współcześni konsumenci podejmują coraz bardziej świadome decyzje, a samochody elektryczne zdobywają coraz większą popularność jako wybór przyjazny dla środowiska. Oprócz ekologicznych korzyści, takich jak redukcja emisji dwutlenku węgla, pojazdy z napędem elektrycznym oferują również znaczące korzyści biznesowe. Efektywność energetyczna i kosztowa, w połączeniu z różnymi udogodnieniami ekonomicznymi, jakie oferują samochody elektryczne, stanowią kluczowe czynniki umożliwiające firmom budowanie przewagi konkurencyjnej zarówno teraz, jak i w przyszłości. Tym samym są również nieodłącznym sprzymierzeńcem przedsiębiorstw w realizacji celów związanych z zrównoważonym rozwojem.

OCRK transport 1 1Większość osób zawodowo zajmujących się kierowaniem pojazdów wie, czym jest pakiet mobilności. Przegłosowany w lipcu 2020 roku jest zestawem propozycji przepisów drogowych w ramach Unii Europejskiej. Od momentu ich wejścia w życie 31 lipca 2020 roku, nieustannie ewoluowały i zmieniały się. Jednak prawdziwa rewolucja nastąpiła w lutym 2022 roku. Jaka?

gbox 1Zarządzanie flotą pojazdów ciężarowych – i nie tylko – oraz nadzorowanie pracy kierowców wymaga wykorzystania odpowiednich narzędzi. Tylko najnowocześniejsze technologie lokalizacyjne dadzą Ci dostęp do niezbędnej wiedzy o faktycznym czasie pracy osób obsługujących transport oraz o ich aktualnej pozycji. Takim rozwiązaniem jest Gbox.

jakiefunkcjonalnoscidajanowoczesnesy1Inwestycja w nowoczesne oprogramowania służące do zarządzania rozmaitymi procesami jest nieodłącznym elementem działania firm w branży transportowej. Wynika to z ogromnej konkurencji w tym sektorze a także nieustannie rosnących wymagań klientów. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest system TMS. W poniższym artykule tłumaczymy, jakie funkcjonalności oferują tego typu oprogramowania oraz dlaczego warto w nie inwestować. Zapraszamy do lektury.

Paliwa stały się obecnie na tyle cennym surowcem, że w centrum zainteresowania firm transportowych są wszelkie dostępne możliwości, które przyczynią się do jego racjonalnego wykorzystania. Począwszy od działań logistycznych zmierzających do określania jak najbardziej ekonomicznych tras, przez różnice cenowe na różnych europejskich rynkach, aż po zmiany wyposażenia pojazdów, w kontekście zwiększenia ilości tankowanego paliwa. Wszystko po to, by ograniczyć koszty własne, nie podnosząc jednocześnie cen świadczonych usług. Jaki wpływ na ekonomię transportu mają powiększone zbiorniki paliwa? Czy zapewniają bezpieczeństwo? Na co zwrócić uwagę przy składaniu zamówienia? Na te i wiele pytań warto poszukać odpowiedzi.

Firma McLeod Cranes z Nowej Zelandii, odebrała pierwszy 300-tonowy żuraw szosowo-terenowy Tadano/Demag AC300-6.