Mobilność

1 aplikacjaZombie na ulicach Warszawy? To nie kampania reklamowa amerykańskiego serialu, ale coraz częstsza przyczyna wypadków na całym świecie. Nie chodzi o fikcyjne żywe trupy, ale o pieszych pochłoniętych smartfonami. Problem ten dostrzegają również stołeczni motorniczy, dlatego właśnie "Odłóż smartfon i żyj" jest hasłem tegorocznej, X edycji kampanii Tramwajów Warszawskich "Bądźmy Razem Bezpieczni".

edroga234Znamy wyniki oceny formalnej projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zespół ds. oceny formalnej zweryfikował 165 projektów pozytywnie.

edroga146W ramach wspólnej akcji „Przed wakacjami – co warto wiedzieć?” już po raz dziewiąty Instytut Transportu Samochodowego i UOKIK radzą, o czym należy pamiętać wybierając się na urlop. W kampanii, zorganizowanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, udział bierze kilkadziesiąt instytucji, które wspólnie informują m.in. o użytecznych aplikacjach, rodzajach ubezpieczeń, bezpieczeństwie, prawach i obowiązkach kupujących. Instytut Transportu Samochodowego przypomina o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, czyli o czym powinni pamiętać piesi, rowerzyści, kierowcy i motocykliści wybierając się w wakacyjne podróże.

Katowice UM Katowice 58Widząc ogromne zainteresowanie mieszkańców Katowic jazdą na rolkach, miasto postanowiło dobudować kolejną nitkę rolkostrady, która z obecną stworzyła blisko czterokilometrową pętlę.

rexton 01Poprzednia generacja tego SUV-a cechowała się wprawdzie niską awaryjnością, ale nie zdobyła uznania europejskich klientów. Nowa odsłona jest zupełnie inna i bez trudu dotrzymuje kroku konkurencji.

Podpisanie umowy na dostawę autobusów gazowych 3W środę, 20 czerwca, w nowej hali obsługi technicznej na terenie zajezdni „Woronicza” Miejskich Zakładów Autobusowych podpisano umowę na dostawę 80 autobusów gazowych z firmą MAN Bus & Truck.