Mobilność

edroga043W wakacje kierowcy częściej wybierają się w dłuższe trasy, a dla niektórych osób może to być jedna z niewielu okazji w roku, by podróżować autostradą. Choć ten rodzaj dróg jest uznawany za względnie bezpieczny, to w Polsce od kilku lat liczba wypadków na autostradach systematycznie wzrasta, a w 2017 r. zginęło w nich 70 osób. Jak bezpiecznie poruszać się po takich drogach?

edroga12710 sierpnia otwarte zostały oferty w przetargu na budowę tuneli i dwóch stacji: Wola Park oraz Powstańców Śląskich. To fragment pomiędzy obecnie budowanym odcinkiem, a końcówką II linii metra na Bemowie.

edroga993Energooszczędne oświetlenie, nowoczesne, komfortowe autobusy i lepszy system komunikacji miejskiej zyska Sandomierz dzięki unijnemu wsparciu. 9 sierpnia zostały podpisane dwie umowy. Wartość projektów to 18 milionów złotych, z czego prawie 14 milionów pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

01Reprezentantem segmentu samochodów miejskich w gamie japońskiej firmy Mitsubishi jest Space Star. To jedno z najmniejszych aut oferowanych obecnie w Polsce.

bicycle redZakończyło się układanie masy bitumicznej drogi dla rowerów wzdłuż przebudowywanej DW 793 między Żarkami a Myszkowem. Wybrano nawierzchnię z masy, co jest odpowiedzią na postulaty aktywistów rowerowych, by nie budować dróg rowerowych z kostek. Czerwony kolor sprawia, że droga rowerowa wyróżnia się i jest wyraźnie oddzielona od ciągu pieszego oraz jezdni.

3393713 3ZZDW ogłasza kolejne przetargi na opracowanie dokumentacji odcinków tras rowerowych, które utworzą w przyszłości Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Cały projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa zachodniopomorskiego na lata 2014-20.