Mobilność

Warianty przebiegu linii M3 na Pradze PołudnieRuszył przetarg na opracowanie studium technicznego dla III linii metra. Zadaniem inżynierów będzie analiza wariantów przebiegu linii M3 na odcinku od stacji „Stadion Narodowy” do „Gocław”. Drugie postępowanie dotyczy projektu budowy przystanków „Plac Konstytucji” i „Muranów”.

Zwycięska koncepcja na Zielony plac przy ul. Łomżyńskiej. 1Spokojna uliczka, ławki, plac zabaw z polem do gry w bule i ogród deszczowy – to kilka elementów zwycięskiego projektu na zielony plac u zbiegu ul. Łomżyńskiej i Jadowskiej. Praski skwer stanie się miejscem sąsiedzkich spotkań w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

 C5A2121 fot. S.RybokFundacja ekologiczna ARKA oraz Miasto Katowice zapraszają do kolejnej edycji akcji „Rower Pomaga”. Już po raz piąty zamieniamy rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci. Liczbę przejechanych kilometrów można wpisywać bezpośrednio na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo.

Warszawa z kokpituJak zmieniały się granice i siatka warszawskich ulic? Jakie nowe obiekty pojawiły się w okolicy w ostatnim dziesięcioleciu? Można to bardzo szybko sprawdzić w stołecznym serwisie mapowym na stronie www.mapa.um.warszawa.pl. Cyfrowe mapy Warszawy są bardzo dokładne a do ich tworzenia już od wielu lat wykorzystywane są najnowsze zdobycze techniki, w tym zdjęcia lotnicze.

tracks 2796156 960 720- Podwoiła się liczba przewozów na trasie Europa-Chiny, a port przeładunkowy w Małaszewiczach jest nadal wydajny - podkreślał Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

s 760 505W Gdańsku rozpoczęły się projekty związane z promocją jazdy rowerem, wykorzystania tego środka w codziennej komunikacji i zwiększenia bezpieczeństwa w czasie jazdy. Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego będzie realizował warsztaty dla uczniów oraz zakupił przyczepki rowerowe, które będą mogli wypożyczyć bezpłatnie rodzice mające dzieci w gdańskich przedszkolach.