Mobilność

Rower to pojazd pod takim hasłem Warszawa będzie w tym roku promować wśród rowerzystów drogowy savoir vivreRower to pojazd – pod takim hasłem Warszawa będzie w tym roku promować wśród rowerzystów drogowy savoir-vivre. Wraz z początkiem wiosny rusza nowa kampania społeczno-edukacyjna.

autos 182795 960 720Rok 2018 zakończył się bardzo pozytywnym wynikiem dla polskiego rynku samochodowego. Chociaż nie uzyskano dwucyfrowego wzrostu, na który czekano, to wypracowane prawie 10 proc. było już wyjątkowym wynikiem. Zarejestrowano ponad 530 tysięcy samochodów osobowych i 70 tysięcy dostawczych – to pierwszy tak duży sukces.

DSC04232Polska elektromobilność to wciąż bardzo gorący temat. Między innymi o perspektywach i wyzwaniach stojących przed tą branżą rozmawiać będą uczestnicy III Kongresu pojazdów elektrycznych i infrastruktury do ich ładowania, który w czwartek, 21 marca, odbędzie się w Warszawie.

edroga957Używanie telefonu komórkowego w czasie prowadzenia samochodu może skończyć się wypadkiem drogowym. Wciąż jednak bardzo wielu kierowców podczas jazdy pisze SMS-y lub rozmawia, trzymając telefon w ręce. Odpowiedzią na to zagrożenie mogą okazać się kamery wykrywające nielegalne korzystanie z telefonu w czasie jazdy, które są właśnie testowane w Australii.

Zawodzie1Budowa Centrum Przesiadkowego „Zawodzie” w Katowicach jest obecnie w trakcie zaawansowanych prac budowlanych. W ramach inwestycji prowadzona jest także przebudowa sąsiadującego układu ruchu.

ulatwienia ŁDZ fabr 2W prawie 30 miejscach użyteczności publicznej w Łodzi od kilku miesięcy działają specjalne urządzenia pomagające poruszać się po nich osobom z dysfunkcjami wzroku. W ubiegłym tygodniu w ten sam sposób miasto oznaczyło dworzec autobusowy na Łodzi Fabrycznej.