Mobilność

31584248 Foto.1 crop 300x168 4ede27b6 CPOFormy mobilności w austriackiej stolicy są bardzo zróżnicowane. Mieszkańcy korzystają z rowerów, pojazdów komunikacji publicznej, samochodów, ale chodzą też pieszo. Coraz częściej w przestrzeni publicznej miasta, widoczne są hulajnogi i hulajnogi elektryczne.

Do wybetonowania pozostał jeszcze krótki odcinek pomiędzy wentylatornią a stacją Dworzec Wileński. fot. Metro WarszawskieRozbudowa II linii metra na wschód nie zwalnia tempa. Dobiegają tam końca niezwykle ważne prace torowe. Wykonawca właśnie zakończył betonowanie toru prawego. Trwają prace na torze lewym, gdzie pozostało do ukończenia jeszcze 600 metrów torowiska. W połowie zaawansowane są prace przy układaniu szyny prądowej.

Jestem elektrycznyWarszawa inwestuje w nowoczesny, ekologiczny tabor. Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły właśnie przetarg nieograniczony na zakup 130 autobusów elektrycznych. Oferty można składać do 5 grudnia.

szosa chelminskaTrwa montaż systemu badania ruchu rowerowego w Toruniu. Pomiary będą prowadzone w sześciu miejscach w Toruniu, przez 24 godziny i przez 7 dni w tygodniu. Zgromadzone dane pokażą m.in. jak zmienia się liczba rowerzystów w zależności od pory dnia czy pory roku. Da to również odpowiedź na pytanie: czy liczba miłośników jednośladów maleje czy rośnie.

bicycle redW Krakowie zaprezentowano projekt rewitalizacji bulwarów wiślanych „Wisła łączy”. Plan zakłada spójne zagospodarowanie nie tylko najbliższego otoczenia Wisły, ale i jej przyległych dopływów tak, by połączyć w nowy sposób całe miasto. O szczegółach poinformował dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf.

DSC01198Coraz bliżej budowy tramwaju na Nowej Warszawskiej w Gdańsku. Rozpoczęto procedurę, która niebawem umożliwi ogłoszenie przetargu na realizację zadania.