Mobilność

nowe tramwajeW Łodzi wybierana jest najlepsza oferta i zamawianych jest 30 nowoczesnych tramwajów, które będą jeździły po mieście.

20190807 123101Mieszkańcy Torunia w niespełna trzy miesiące dokonali ponad 100 tysięcy przejazdów na miejskich rowerach Torvelo. Jeden rower wypożyczany był średnio 143 razy. W każdym miesiącu w systemie rejestrują się kolejni, nowi zwolennicy jednośladów.

Wybierz jak będzie wyglądał nowy tramwaj dla WarszawyJuż wkrótce na warszawskie tory wyjedzie nawet 213 nowoczesnych, klimatyzowanych i niskopodłogowych tramwajów. Jak będą wyglądać? O tym zdecydują warszawianki i warszawiacy za pomocą sondy. Do wyboru są trzy propozycje, a głosowanie potrwa do środy, 30 października.

edroga23624 października to Międzynarodowe Święto Roweru. W województwie kujawsko-pomorskim jest około tysiąca wybudowanych ścieżek rowerowych. Znaczna ich część powstaje dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego.

bus 2069419 960 72023 października na trasę Olkusz – Trzyciąż – Kraków wyruszyły regularne połączenia autobusowe, które pozwolą o różnych porach dnia, sprawnie i w komfortowych warunkach dojechać do pracy czy szkoły. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

P2180477Jesienią, ze względu na wcześniej zapadający zmrok i ciemne poranki, piesi są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo na drogach.