Mobilność

accidentW tym roku aura podczas majowego weekendu wyjątkowo sprzyjała kierowcom. Niestety nie wszyscy wzieli pod uwagę apele o bezpieczną, rozważną jazdę. Wciąż nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

edroga235Policja prowadzi ogólnopolską akcję pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa i kształtowanie właściwych postaw i zachowań.

P9011103Gdańsk inwestuje w remont kolejnej ulicy na terenie Głównego Miasta. Właśnie ogłoszono przetarg na modernizację ulicy Złotników. Prace mają zakończyć się w październiku 2018 roku.

image006Tegoroczne plany prac utrzymaniowych na torowiskach w Krakowie zostały zrewidowane. Największy od lat budżet na naprawy może być jeszcze powiększony, ale tylko jeśli nie przeszkodzi w utrzymaniu możliwości przewozowych komunikacji zbiorowej.

edroga948Lublin i Kielce to dwaj zwycięzcy tegorocznego rankingu miast przyjaznych kierowcom. Oponeo.pl i Yanosik już po raz drugi oceniła największe miasta w Polsce pod względem panujących w nich warunków jazdy. W zestawieniu zwrócono uwagę na kwestie bezpieczeństwa, prędkości, parkowania, a także cen ubezpieczeń, paliw oraz koszty wymiany opon. Dzięki temu wyłoniono zwycięskie ośrodki oraz wskazano niedogodności, czyniące miasta nieprzyjaznymi dla zmotoryzowanych.

edroga655Eksperci szacują, że nawet 40% ofiar wypadków drogowych w Unii Europejskiej to osoby, które zginęły w zdarzeniach związanych z pracą. Na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko kierowcy zawodowi, lecz także pracownicy podróżujący służbowo.