Mobilność

UŁATWIENIA DLA KM 2020Wiosną w Łodzi pojawią się nowe buspasy i trampasy, aby pasażerowie bez opóźnień podróżowali po Łodzi autobusami i tramwajami. Łącznie pojawi się prawie 5 km nowych rozwiązań dla transportu zbiorowego.

al.29 listMinisterstwo Infrastruktury wydało zgodę na odstępstwa od przepisów obowiązujących od 13 września 2019 r., zawartych w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. To otwiera drogę do wydania decyzji zezwalającej na realizację linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

IMG 8109Dzięki głosom publiczności, białostockie zielone przystanki zajęły pierwsze miejsce w Plebiscycie Polska Architektura XXL w kategorii „przestrzeń publiczna”. To internauci oddali na nie 1071 głosów. Natomiast wyniki głosowania jurorów poznamy podczas uroczystej gali 7 kwietnia 2020 r.

Specjalny pociąg testowy na stacji Targówek Mieszkaniowy 1Jakimi trasami będą jeździły autobusy po otwarciu trzech nowych stacji metra na Woli? Z jaką częstotliwością? Oto ich nowe trasy.

edroga239Rowerem jadą do szkoły, do pracy, na wycieczkę, po zakupy. Duńczycy uwielbiają rowery, które w miastach są podstawowym środkiem lokomocji, a i jednym z ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Kopenhaga jest nawet określana rowerową stolicą świata. Copenhagen Bike Show to największy pokaz rowerowy w całej Skandynawii, a zarazem świetna okazja do promocji tras rowerowych tworzonych na Pomorzu Zachodnim.

csm G13 bbe7576fdcDodatkowe środki zabezpieczone przez Radę Miasta w Bydgoszczy pozwalają rozstrzygnąć przetarg na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Kruszwickiej i Focha. To jedna z najważniejszych inwestycji poprawiających spójność dróg rowerowych centrum Bydgoszczy. Trwają też inne rowerowe inwestycje.