Mobilność

roboty drogoweBetonowe obudowy tuneli metra powstają w wytwórni na ul. Marywilskiej. Do zbudowania tuneli zachodniego i północno-wschodniego odcinka metra potrzeba ok. 6,5 tys. pierścieni obudowy ważących po 20 ton.

DSC01198W Krakowie zakończyły się prace związane z opracowaniem projektu budowlanego linii tramwajowej KST etap III (os. Krowodrza Górka – Górka Narodowa) wraz z budową dwupoziomowego skrzyżowania w ciągu ulicy Opolskiej. Wykonawca rozpoczął działania związane z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRiD). Rozpoczęcie prac planowane jest w czwartym kwartale 2018 roku.

licznikiMinął rok od zamontowania czujników rowerowych w Świnoujściu i Rogowie, a liczba odwiedzających te miejsca rowerzystów robi spore wrażenie. Przypuszczenia, że granica polsko - niemiecka w pobliżu Świnoujścia to jedno z najbardziej obleganych miejsc przez rowerzystów na Pomorzu Zachodnim się potwierdziły. Od połowy maja ubiegłego roku zliczono tam ponad 700 tys. rowerzystów.

bus 1868507 960 720Trzynaście miliardów złotych, prawie trzy miliardy euro, ma w najbliższych latach pobudzić, napędzić i zapewnić rozwój transportu niskoemisyjnego w Polsce. Kwota ta posłuży głównie do wsparcia rozwoju elektromobilności, ale rząd nie zapomina także o innych rozwiązaniach, takich jak gazomobilność.

edroga233W tym roku, dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, Urząd Miasta Lublin postawi około 500 stojaków rowerowych oraz 10 stacji naprawy rowerów. Wspólnie z mieszkańcami urzędnicy chcą wybrać miejsca, gdzie stojaki i stacje napraw staną. Na zgłoszenia czekają do 31 maja.

stojak stylowyDo 8 czerwca br. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu czeka na propozycje mieszkańców i instytucji dotyczące ustawienia stojaków rowerowych na terenie Torunia. Każdy wniosek zostanie dokładnie przeanalizowany. W przypadku spełnienia kryteriów formalnych, stojak zostanie postawiony w zaproponowanym miejscu jeszcze w tym roku.