Mobilność

bicycle redWzdłuż al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich, powstanie nowa trasa rowerowa. Prace mają potrwać do lipca 2020 r. i kosztować około 2,6 mln złotych.

electric chargeZespół foresightu Polskiego Instytutu Ekonomicznego zainicjował i zrealizował badanie, dotyczące przyszłości naszego kraju. Grupę ekspertów, w której reprezentowane były nauka, biznes, organizacje pozarządowe i media, spytano o opinię na temat najważniejszych zagadnień z zakresu rozwoju naszej gospodarki.

edroga1000W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (21 marca) ruszy kolejny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy skorzystają z 911 rowerów i 93 stacji. Rower Miejski będzie funkcjonował na tych samych zasadach, co w latach poprzednich.

elektrKoncern Daimler i należąca do niego marka Mercedes-Benz mocno podkreślają, jak ważny jest dla nich rozwój elektromobilnej floty. Mają zamiar całkowicie zrezygnować z produkcji samochodów spalinowych do 2039 roku – co sprawi, że pod znakiem Mercedesa jeździć będą wtedy tylko samochody bezemisyjne.

edroga234Dolnośląska Kraina Rowerowa to związek samorządów, który konsekwentnie buduje sieć dróg rowerowych w Dolinie Baryczy. W jej ramach już niedługo powstanie nowa trasa, łącząca powiat trzebnicki i milicki.

edroga233Raport stowarzyszenia Mobilne Miasto ujawnia skalę kryzysu rowerów miejskich w Polsce: miniony rok przyniósł powszechne, dwucyfrowe spadki wypożyczeń. Spadkowy trend tworzy niepokojący kontekst dla oczekiwanych strategicznych rozstrzygnięć wobec przyszłości bikesharingu w Krakowie, Trójmieście i Warszawie. Biznes i władze miast muszą wykorzystać rozpoczynający się sezon 2020 do analizy przyczyn tego zjawiska i wyciągnięcia wniosków na kolejne lata.