Mobilność

P8230022Mieszkańcy Krakowa coraz częściej sięgają po najszybszy środek transportu – rower. Użytkownicy jednośladów pojawiają się nie tylko na parkowych ścieżkach rowerowych, ale także na większych węzłach komunikacyjnych.

Foto rower elektrycznyZgodnie z zapowiedzią, firma BikeU – operator roweru miejskiego Torvelo - rozpoczęła testy rowerów elektrycznych. Na ulice Torunia wyjechało 10 elektryków, które można wypożyczyć przez tę samą aplikację mobilną, co tradycyjne rowery, tj. przez Freebike. Wystarczy tylko przełączyć się na opcję ze skanowaniem QR.

C19peron 1Sprawna realizacja inwestycji i zapewnienie jak najlepszej kondycji budżetu stolicy to główne powody, dla których Warszawa korzysta z preferencyjnych kredytów w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Podpisano właśnie kolejną umowę z tą wspólnotową instytucją finansową. Tym razem chodzi o 1,5 mld zł na rozwój II linii metra.

20190916 111759Część jezdnej płyty dla samochodów ciężarowych na kierunku wyjazdowym na Drogowym Przejściu Granicznym w Dorohusku zostanie przebudowana. Wszystko przez to, że nawierzchnia, po której odbywa się ruch pojazdów ciężarowych jest w fatalnym stanie, są na niej głębokie koleiny i spękania. Prace już się rozpoczęły.

bicycle redW ramach spotkań Regionalnego Trójkąta Weimarskiego odbyła się konferencja „Velo Silesia – industrialne trasy rowerowe”. Wzięli w niej udział eksperci z obszaru turystyki rowerowej i industrialnej z Francji i Niemiec oraz goście z Czech i z Polski.

edroga969- To największy projekt kolejowy realizowany przez samorząd województwa – powiedział marszałek Władysław Ortyl tuż przed podpisaniem umów na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Ten wielki projekt infrastrukturalny wart ponad 300 mln złotych.