gbox 1Zarządzanie flotą pojazdów ciężarowych – i nie tylko – oraz nadzorowanie pracy kierowców wymaga wykorzystania odpowiednich narzędzi. Tylko najnowocześniejsze technologie lokalizacyjne dadzą Ci dostęp do niezbędnej wiedzy o faktycznym czasie pracy osób obsługujących transport oraz o ich aktualnej pozycji. Takim rozwiązaniem jest Gbox.

Czym jest Gbox i co może dać pracodawcy?
Wyobraź sobie jedno kompletne i w zupełności wystarczające rozwiązanie, które pozwoli Ci mieć wgląd w pracę podległych Ci kierowców. To jest właśnie Gbox, który z powodzeniem wykorzystujemy do lokalizowania i monitoringu pojazdów. Warto jednak, byś wiedział, że pod słowem Gbox kryje się większa liczba rozwiązań, w tym zdalne odczyty z tachografów czy też automatyczne rozliczanie delegacji.

Obecne przepisy nakazują kierowcom w ramach danej floty, by każdy z nich w prowadzonym pojeździe posiadał tachograf – urządzenie, które przeznaczone jest do ewidencjonowania ich czasu pracy. Brak korzystania z takiego urządzenia grozi karą w wysokości pół tysiąca złotych osobno za pojazd i za kierowcę. Gbox oferuje możliwość zdalnego sczytywania nie tylko samych tachografów, ale również kart kierowców. Wszystko to dzieje się w czasie rzeczywistym i dzięki temu pozwala na bieżącą kontrolę pracowników. Czytnik karty kierowcy ma stale podłączenie do komputera znajdującego się w placówce firmy, a odczyty można sporządzać spontanicznie bądź zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Gbox rozliczy również delegację
Sen jest niezwykle ważnym elementem dnia każdego kierowcy zawodowego. Z kolei wyjazdy – nie tylko zagraniczne, ale równie często także krajowe – nierzadko wymagają od kierowcy zażycia odrobiny snu w kabinie pojazdu, gdyż eliminuje to konieczność poszukiwania osobnego miejsca na sen i automatycznie daje więcej czasu na ten niezbędny do prawidłowego funkcjonowania rytuał.
System Gbox umożliwia automatyczne rozliczanie delegacji i weryfikację ryczałtów za noclegi bez konieczności angażowania kierowcy do uczestniczenia w tym procesie. Dane są pobierane automatycznie dzięki odczytom z lokalizatora znajdującego się w danym pojeździe. System dostarcza wyłącznie rzeczywiste informacje o czasie postoju, dzięki czemu jest niezwykle dokładny, a pojazd nie musi każdorazowo być ściągany do bazy.

Nowoczesne rozwiązania dla transportu od Inelo
Jeżeli chcesz zoptymalizować proces kontroli pojazdów i czasu pracy kierowców, a jednocześnie zależy Ci na intuicyjnym, zautomatyzowanym rozwiązaniu, skorzystaj z Gbox oferowanego przez Inelo. Wejdź na https://inelo.pl/produkty/gbox/ i dowiedz się więcej o tym, co zyska Twoja firma, kiedy postawi na Gbox.

 

 

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.