jakiefunkcjonalnoscidajanowoczesnesy1Inwestycja w nowoczesne oprogramowania służące do zarządzania rozmaitymi procesami jest nieodłącznym elementem działania firm w branży transportowej. Wynika to z ogromnej konkurencji w tym sektorze a także nieustannie rosnących wymagań klientów. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest system TMS. W poniższym artykule tłumaczymy, jakie funkcjonalności oferują tego typu oprogramowania oraz dlaczego warto w nie inwestować. Zapraszamy do lektury.

System TMS - definicja pojęcia 

TMS, czyli Transportation Management System, to określenie dla wyspecjalizowanego rodzaju oprogramowania, które implementuje się w firmie transportowej po to, by zarządzanie rozmaitymi procesami zostało znacząco usprawnione. Mowa tutaj m.in. o planowaniu, monitorowaniu czy podsumowywaniu usług świadczonych na rzecz klientów. 

Korzystając z systemu TMS można w łatwy sposób zarządzać pracą kierowców, wytyczać im trasy a także ograniczać tzw. "puste przewozy". Zarządzanie poszczególnymi zleceniami staje się znacznie efektywniejsze, co skutkuje ograniczeniem kosztów ponoszonych przez dane przedsiębiorstwo. Nowoczesny system TMS dla transportu oraz spedycji umożliwia także projektowanie algorytmów pozwalających na szybkie i sprawne rozliczanie procesów logistycznych realizowanych w danej firmie. 

Systemy TMS mogą być wykorzystywane nie tylko przez firmy działające w branży transportowej, ale również w wielu innych sektorach, na przykład w firmach spedycyjnych, dystrybucyjnych, handlowych czy produkcyjnych oraz dysponujących pokaźną flotą pojazdów.

home comp 3

Funkcje systemu TMS 

Dobry system TMS oferuje m.in. następujące funkcje:

  • sprawna obsługa wszystkich zleceń,
  • możliwość szybkiego planowania tras dla kierowców z wykorzystaniem wyspecjalizowanych algorytmów, 
  • zarządzanie realizacją dostaw, 
  • możliwość komunikowania się wszystkich pracowników między sobą,
  • dostęp do dokumentów firmowych w wersji elektronicznej.

programdlatransportuispedycjitms dlaczegowartogomiec2

Korzyści z wdrożenia systemu TMS 

Dobry program dla firm transportowych typu TMS powinien umożliwiać sprawne planowanie, monitorowanie oraz zarządzanie kwestiami transportowymi w firmie. Jeśli dany podmiot gospodarczy zdecyduje się na implementację odpowiedniego TMS-a, wówczas będzie w stanie zagwarantować swoim kontrahentom terminowość w realizacji zleceń, a flota pojazdów będzie mogła być wykorzystywana w sposób efektywny.

Odpowiednie zarządzanie i planowanie poskutkuje tym, że transporty będą realizowane zgodnie z przekazanym klientowi harmonogramem, co przyczyni się do wzrostu zaufania i satysfakcji. Dysponując systemem TMS czas dostawy może zostać znacząco skrócony, co jest niezwykle ważną kwestią dla wymagających klientów. 

jakiefunkcjonalnoscidajanowocze2

System TMS ma również inny, bardzo ważny atut. Mianowicie: minimalizuje on ryzyko popełnienia przez pracowników błędów, ponieważ wiele czynności staje się całkowicie zautomatyzowanych. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w tych firmach, w których liczba realizowanych transportów jest szczególnie duża. Obecność systemu TMS ogranicza ponoszone koszty, dzięki czemu rentowność naszego przedsięwzięcia jest zdecydowanie wyższa. Wiele nowoczesnych systemów tego typu oferuje również specjalną funkcję dającą dostęp do wszystkich danych w czasie rzeczywistym - wówczas można szybko reagować, gdy nastąpią pewne komplikacje. 

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.