edroga094ZDM w Warszawie otworzyła oferty w przetargu na wykonanie projektu z budżetu obywatelskiego pt. „Bulwar nad trasą Łazienkowską”. W ramach prac urzędnicy chcą m.in. posadzić niemal 2 tys. nowych krzewów oraz 20 drzew.

 

Projekt ma być realizowany wzdłuż al. Armii Ludowej pomiędzy rondem Jazdy Polskiej a ul. Marszałkowską. Całość ma stworzyć przyjemną i estetyczną przestrzeń do spacerowania.

Projekt zakłada posadzenie niemal 2 tys. nowych krzewów oraz prawie 20 drzew. Pojawi się też estetyczna mała architektura – ławki, altany, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. W ramach prac ZDM chce również ułożyć ponad 1,3 tys. mkw. nowych, antysmogowych chodników. Projekt cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańców. W sumie zagłosowały na niego 592 osoby.

Do przetargu zgłosiło aż 7 wykonawców. Ich oferty mieszczą się w przedziale od 1,36 do 1,93 mln zł brutto. Oferty muszą być teraz dokładnie sprawdzone i przeanalizowane. Jeżeli postępowanie uda się rozstrzygnąć, to prace powinny zakończyć się już latem tego roku.

W ramach tego przetargu miasto chce również wybudować łącznik rowerowy rondo Jazdy Polskiej – ul. Polna wraz z wyniesionym przejściem i przejazdem rowerowym.

Źródło: ZDM w Warszawie

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.