Lampa sufitowa to element wyposażenia każdego pomieszczenia, który w znaczny sposób może wpłynąć na wygląd całego wnętrza. Urządzając dom lub mieszkanie, warto więc zdecydować się na wybór ciekawego, oryginalnego oświetlenia, które nada wyjątkowy charakter wszystkim pokojom. Zapoznaj się z naszym zestawieniem i dowiedz się, jakie lampy sufitowe uznawane są za oryginalne i na który wariant najlepiej się zdecydować!

Jak wybrać najlepsze oświetlenie do domu?

Oświetlenie w domu jest jednym z ważniejszych elementów. Bez niego bowiem nie będzie możliwe wygodne i bezpieczne funkcjonowanie w danym wnętrzu. Podczas podejmowania decyzji, jakie lampy do mieszkania wybrać, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Są to m.in.:

  • wielkość domu, a także ilość osobnych pokoi, w których muszą znaleźć się lampy;
  • przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń – inne rodzaje lamp będą bowiem potrzebne do salonu czy sypialni, a jeszcze inne np. do domowego gabinetu;
  • jakie jest zapotrzebowanie danego domu czy mieszkania na sztuczne światło – niekiedy jest tak, że wnętrze budynku jest dobrze oświetlone przez światło naturalne, dzięki czemu nie  ma potrzeby inwestowania w wiele źródeł światła.

Niezwykle istotne jest również dopasowanie lamp do swoich osobistych preferencji. Jeśli lubimy spójność dekoratorską we wnętrzach, powinniśmy zdecydować się na wybór lamp, które pasować będą to wszystkich pozostałych elementów w danym pomieszczeniu. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby wnętrze wyróżniało się na tle innych – warto zdecydować się na oryginalne propozycje lamp sufitowych!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kupna odpowiednich lamp, zapoznaj się z artykułem zamieszczonym na blogu sklepu light-home.pl: Jak wybrać lampę? Kompleksowy poradnik o lampach do domu

Propozycja #1 Lampy wiszące ze szklanymi kloszami

Pierwszą propozycją oryginalnych lamp sufitowych są te ze szklanymi kloszami. Niektóre osoby mogą uznać, że nie ma w tej propozycji niczego niecodziennego. Wszystko zależy jednak od tego, jak dokładnie wspomniane abażury ze szkła będą wyglądały. Na rynku dostępne są bowiem klosze w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, które można dobrać bezpośrednio do swoich potrzeb. 

Można również zdecydować się na połączenie szkła z metalem, co dodatkowo wprowadza oryginalny efekt do danego wnętrza. Ciekawym wariantem lamp są również te ze szklanymi kloszami, przypominającymi spiralę lub lampiony. W kwestii kolorów wybór jest nie mniejszy. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na szkło miodowe, czarne lub delikatnie przydymione – wszystkie te warianty sprawią, że oświetlenie, a dzięki temu również cały pomieszczenie, będzie oryginalne i wyjątkowe.

Propozycja #2 Retro żyrandole jako oryginalny pomysł na oświetlenie

Podczas budowy lub generalnego remontu domu zazwyczaj stoimy przed koniecznością wyboru konkretnego stylu, w którym chcemy urządzać wnętrza. Zdecydowanie się na jeden sposób dekorowania nie jest jednak koniecznością i właśnie o tym warto pamiętać. 

Podczas wyboru oświetlenia do domu warto zwrócić uwagę na te nietypowe propozycje. Czasami bowiem okazuje się, że wariant, na który z początku nie chcieliśmy nawet patrzeć, okazuje się ideałem do naszego wnętrza. Podobnie może być z eleganckimi żyrandolami w stylu retro. Z pozoru wydawać się może, że tego rodzaju lampy sprawdzą się tylko w pomieszczeniach urządzonych w sposób staromodny i przestarzały. W rzeczywistości natomiast oświetlenie retro może genialne współgrać z pomieszczeniami w stylu nowoczesnym, klasycznym, a nawet industrialnym. Kluczem do sukcesu jest wybór lamp, które będą miały choć jedną wspólną cechę z danym wnętrzem lub znajdującymi się w nim ozdobami – chociażby taki sam kolor.

designerska lampa wiszaca w stylistyce retro

                                                                                        Przykład zastosowania lampy retro ze sklepu light-home.pl

Propozycja #3 Niecodzienne oświetlenie do domu – lampy wiszące w oplocie

Kolejną propozycją na oryginalnie wyglądające lampy sufitowe są tzw. lampy wiszące w oplocie, czyli żarówki na kablu. Ich nazwa może być traktowana niedosłownie – zwłaszcza osobom, które nigdy nie spotkały się z tego rodzaju oświetleniem. W rzeczywistości jednak żarówki na kablu wyglądają tak, jak opisuje je ich nazwa. Są to żarówki – w zależności od wybranego wariantu – tradycyjne lub dekoracyjne, które wiszą na zamontowanym na suficie kablu. Jest to z pewnością niezwykle oryginalne rozwiązanie, które jednak niestety sprawdzi się nie we wszystkich wnętrzach.

Co ciekawe, tego rodzaju lampy do domu dostępne są w różnych barwach: od klasycznej czerni i bieli, przez szare czy niebieskie, na czerwonych, żółtych i zielonych kończąc. Dzięki temu osoby, które zdecydują się na ich zamontowanie, mogą wybrać wariant pasujący do koloru ich ścian, podłóg czy mebli.

Więcej propozycji lamp znajdziesz na stronie sklepu internetowego z oświetleniem do domu.

kitchen living room gec477a5da 1280

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.