Prawo

edroga007Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przeprowadzenie szeregu działań, istotnych z punktu widzenia społeczno-gospodarczego, w tym m.in. wsparcie budowy dróg lokalnych. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie odniósł się do przedstawionych na konwencji propozycji.

DSC 0240Ministerstwo Infrastruktury rozpocznie działania na rzecz usankcjonowania w prawie oraz popularyzacji wśród polskich kierowców zachowań ułatwiających dotarcie służb ratowniczych na miejsca wypadków na drogach szybkiego ruchu.

edroga139W nowych przepisach przewidziano regulacje zwiększające bezpieczeństwo przewozów drogowych przez wprowadzenie nowych wymagań w stosunku do systemu tachografów.

spadekCo może doprowadzić do upadłości firmy? Przede wszystkim nietrafione inwestycje, ale także długotrwałe zatory płatnicze i upadłość kontrahenta – wynika z badania zrealizowanego dla BIG InfoMonitor. Ostrożność w relacjach biznesowych jest wskazana, bo mimo poprawiającej się sytuacji ekonomicznej liczba upadłości firm w Polsce rośnie.

Inowrocław 1Trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia dużych prac budowlanych przydrugim etapie obwodnicy Inowrocławia. Firma „Kobylarnia”, odpowiedzialna za to zadanie, opracowała projekt budowlany i złożyła wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Trwają już roboty przygotowawcze w terenie.

1 aplikacjaCentra Powiadamiania Ratunkowego są przygotowane do obsługi zgłoszeń z systemu eCall. Urządzenie instalowane w nowych autach, aktywowane automatycznie przez czujniki bądź ręcznie przez kierowcę lub pasażera, wykona połączenie na numer alarmowy 112. Zgodnie z unijnymi przepisami obowiązek montażu systemu eCall w nowych samochodach wchodzi w życie od początku kwietnia br.