Prawo

2151fe3d 6fe0 407b a187 4768e1e42da2Od 6 grudnia zacznie obowiązywać przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury nowelizacja ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Wprowadza przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

edroga138Wraz z nowym rokiem zaczną obowiązywać przepisy krajowe zgodnie, z którymi właścicielom pojazdów, którzy w ciągu 30 dni od zakupu pojazdu nie dopełnią obowiązku rejestracji, będzie grozić kara w wysokości od 200 zł do 1000 zł.

winter tires 2861853 960 720Według badań i obserwacji warsztatowych wynika, że aż 35% kierowców jeździ zimą na oponach letnich. To paradoks – bo aż 90% deklaruje, że zmienia opony na zimowe jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu. Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej z takim klimatem, gdzie przepisy nie przewidują wymogu jazdy na oponach zimowych lub całorocznych w warunkach jesienno-zimowych.

edroga948Policja karze kierowców mandatem i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu niespełniającego norm emisji spalin zamiast eliminować te pojazdy, zanim jeszcze trafią do obrotu.

edroga512Najwyższa Izba Kontroli ponownie rekomenduje wprowadzenie rozwiązań prawnych oraz informatycznych uzależniających usunięcie punktów karnych zgromadzonych w centralnej ewidencji kierowców od uprzedniego uiszczenia grzywny. Mogłoby to skutecznie motywować kierowców do płacenia mandatów.

Logotyp EdrogaZarząd Spółki EDROGA.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie oraz Redaktor Naczelny portalu edroga.pl oświadczają i informują, że portal nie prowadzi działalności dziennikarskiej w zakresie publikacji relacji z testów motoryzacyjnych, w szczególności pojazdów samochodowych, które trafiają lub mają trafić na rynek.