Prawo

parking autaNa chodnikach, przed bramami wjazdowymi, na skwerach i zieleńcach – źle parkujący kierowcy to prawdziwa zmora wielu nadmorskich kurortów, w tym Sopotu. Część turystów i gości, nie zwracając uwagi na przepisy, zostawia swoje auta, tam gdzie im wygodniej, zupełnie nie licząc się z innymi użytkownikami dróg ani z pieszymi.

deskorolkaMinister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Rafał Weber zaprezentowali propozycję zmian w prawie, które unormują status urządzeń transportu osobistego (uto), w tym hulajnóg elektrycznych.

lublin pixabayLublin będzie gospodarzem i partnerem Kongresu Nowej Mobilności, największej konferencji o tematyce elektromobilności dla samorządów w Polsce, który odbędzie się w dniach 9-10 września 2019 r.

bus 690508 19207 czerwca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

edroga593Najnowszy Raport Instytutu Staszica - „Krajowy System Poboru Opłat (KSPO): czy nastąpiła dobra zmiana?” - poświęcony jest funkcjonowaniu Krajowego Systemu Poboru Opłat w latach 2011-2019. Analizie został poddany proces rozwoju systemu e-myta od momentu jego wprowadzenia w 2011 r., ze szczególnym wskazaniem na ostatnie pół roku, kiedy to zarządzaniem zajął się Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD).

autos 182795 960 720W czerwcu 2019 w sejmie ma być procedowany projekt ustawy znoszący m.in. obowiązek wydawania karty pojazdu, dotychczas przydzielanej obowiązkowo przy pierwszej rejestracji.