Inżynieria ruchu

wiadukt poznan18 stycznia rozpocznie się kolejny etap remontu wiaduktu PST Szymanowskiego w Poznaniu. Zmieni się organizacja ruchu. Roboty budowlane zakończą się we września tego roku.

IMG 7525Od 24 grudnia na placu Hoffmanna w Toruniu otwarto rondo turbinowe. To drugie tego typu rondo na mapie komunikacyjnej miasta. Drogowcy zachęcają do zapoznania się z kilkoma szczegółami nowej organizacji ruchu.

zebra crossing 1242780 960 72020 grudnia zostanie podpisana umowa na budowę przejścia naziemnego w pobliżu skrzyżowania ul. Podwale Przedmiejskie z ul. Łąkową. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln złotych.

ul Podzamcze 3
W celu poprawy bezpieczeństwa cztery przejścia dla pieszych na terenie Lublina otrzymały dodatkowe, dedykowane oświetlenie (wyróżnienie barwą światła oraz poziomem luminacji).

edroga993W Gdańsku zostanie ogłoszony przetarg na zaprojektowanie buspasów na al. Żołnierzy Wyklętych i ul. Słowackiego. Projekt ma być gotowy w listopadzie 2020 r.

Przebudowane skrzyżowanie al. Niepodległości i S. Batorego. fot. Zarząd Dróg MiejskichWarszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zakończyli przebudowę skrzyżowania al. Niepodległości i ul. Stefana Batorego. Reorganizacja ruchu na tym mokotowskim skrzyżowaniu były koniecznością, a przeprowadzone zmiany wpisują się w politykę poprawy bezpieczeństwa i dostępności na warszawskich ulicach.