Inżynieria ruchu

spp krakowW niedzielę, 22 września, Strefa Płatnego Parkowania zostanie poszerzona o rejon Zabłocia i os. Podwawelskiego. Od tego dnia będzie ona obowiązywała od poniedziałku do soboty (nie jak do tej pory od poniedziałku do piątku) w godz. 10.00-20.00. Stawki pozostają bez zmian: 3 zł za pierwszą godzinę, 3,50 zł za drugą, 4,10 zł za trzecią i 3 zł za każdą kolejną.

korek redZDMK kończy prace na ul. Zakopiańskiej, gdzie drogowcy wymienili zniszczone dylatacje. Aby realizować prace, niezbędne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na wiadukcie. Zmieniona organizacja ruchu w rejonie autostrady A4 pozostanie na dłużej – będzie analizowana przez Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

LelewelaBędzie wolniej i bezpieczniej za sprawą wyniesionych przejść dla pieszych, które zostały zamontowane w kilku miejscach w Toruniu. Przejścia powstały w ramach realizowanego przez miasto Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

auta elekt ZWiK 1Łódź, jako pierwsze miasto w Polsce, oznakowuje buspasy znakami samochodów elektrycznych. System identyfikacji wizualnej elektromobilności, w tym propozycje znaków poziomych i pionowych, przygotowało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

stary rynekNowa organizacja ruchu na terenie Starego Miasta w Bydgoszczy zostanie wprowadzona 8 września. Jej ostateczny kształt i wynikające z niego ograniczenia to wynik konsultacji społecznych. Na Stary Rynek i część przyległych ulic nie wjadą już samochody. Zamontowano specjalne wygrodzenia w postaci słupków, wymieniane jest również oznakowanie pionowe.

edroga661W Centrum Unijnych Projektów Transportowych trwają prace nad Zintegrowanym Modelem Ruchu (ZMR), którego celem będzie wypełnienie warunków finansowania inwestycji transportowych w perspektywie finansowej 2021-2027 oraz wsparcie planowania strategicznego w sektorze transportu. Model transportowy na poziomie krajowym obejmie między innymi: transport drogowy, kolejowy, lotniczy i wodny śródlądowy.