Inżynieria ruchu

Dc0ZQXSX4AA2EFN1 1GDDKiA opracowała projekt zmian oznakowania dróg szybkiego ruchu. W tym roku ogłoszony zostanie przetarg na przeprowadzenie badania opinii wśród kierujących pojazdami czy oznakowanie eksperymentalne jest intuicyjne i czytelne.

niepelnosprawni 3– Bezprawne parkowanie samochodów w miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami to problem Gdańska, jak i wielu polskich miast. Świadomość kierowców, co prawda jest większa niż kilka lat temu, jednak wciąż notujemy przypadki ignorowania zasad parkowania na niebieskich „kopertach”. W 2019 gdańska Straż Miejska przyjęła 352 zgłoszenia dotyczące blokowania takich miejsc przez osoby do tego nieuprawnione - mówi Joanna Kubik z Biura Prezydenta.

edroga993Trwają kolejne prace przy budowie buspasów na Gdańskiej. Inwestycję, na którą miasto pozyskało wysokie dofinansowanie unijne, połączono z przebudową skrzyżowania z ulicą Rekreacyjną na bezpieczne rondo.

ulica Polskie Drogi objazd zamkniętego odcinka ulicy29 i 31 stycznia kierowców czekają zmiany związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie i w Wilanowie. Wykonawcy zmienią organizacje ruchu na ulicach Polskie Drogi i Przyczółkowej, a także w rejonie ulic Sytej i Metrycznej.

fot. ZDMKStrefę ograniczonego ruchu na Kazimierzu czekają zmiany, które są wynikiem wniosków przesyłanych przez mieszkańców do końca 2019 r. Wśród najważniejszych jest m.in. pilotażowe podzielenie strefy na dwie podstrefy. Zmiany wejdą w życie w weekend 8 i 9 lutego.

umieszczenie kamer 123 stycznia rozpoczął się tegoroczny Generalny Pomiar Ruchu, który wykonywany jest co pięć lat. Przeprowadza go GDDKiA oraz zarządcy dróg wojewódzkich. Na sieci dróg krajowych znajdujących się w naszym zarządzie, pomiary będą prowadzone w ok. 2300 punktach (dla porównania w 2015 roku było to ok. 1950).