Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: w jakiej odleglości mieszkanie od lotniska

w jakiej odleglości mieszkanie od lotniska 14 lata 10 miesiąc temu #35

  • administrator
  • administrator Avatar
emilia
Użytkownik

FreshPosty: 1


w jakiej odleglości mieszkanie od lotniska - 2009/02/10 11:02
Witam! Mam pytanie: jaka jest bezpieczna odległość od lotniska i autostrady aby można było spokojnie mieszkać? Sprawa dotyczy konkretnie Wrocławia.
Odpowiedz | Cytuj
Zdzislaw
Gość
O:w jakiej odleglości mieszkanie od lotniska - 2009/02/12 17:50
To nie jest w każdym przypadku problem odległości. Mieszkam w odległości (w linii prostej) 2300m od pasa startowego lotniska "Lublinek" w Łodzi. Ruch lotniczy nie jest duży, tak jak i uciążliwości z nim związane. Problem hałasu w okresie zimowym przy zamkniętych oknach można praktycznie pominąć. Może on dokuczać w okresie wiosenno - letnim gdy okna są otwarte przez całą dobę.
Jednakże hałas wywoływany przez startujące (często w porze wieczorowej) samoloty pojawia się nie od strony lotniska a od strony zabudowy wysokiej, czyli praktycznie dopiero po odbiciu się fali dźwiękowej od ściany jaką tworzy kilka dziesięciopiętrowych budynków wysokich . Mój dom usytuowany jest pomiedzy lotniskiem i zabudową wysoka o której wspominam. Charakterystycznym zjawiskiem jest fakt, że znajomi mieszkający w budynkach niskich w odl. 1500m od pasa startowego problemu tego nie dostrzegają. On w tym miejscu nie istnieje. Tak więc odpowiedź na zadane pytanie nie może być jednoznaczna
Odpowiedz | Cytuj
tym
Gość
O:w jakiej odleglości mieszkanie od lotniska - 2009/05/06 22:52
NO dobrze, a co z autostrada? też jestem ciekaw bo mam działkę upatrzoną która znajduje się w linii prostej 500 metrów od obwodnicy miasta. Czy są jakieś dane mówiące o głośności takiej drogi, w zależności od dozwolonej prędkości i występowania bądź braku ekranów akustycznych?
pozdrawiam,
tym
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.092 s.