Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: przestrzeganie norm hałasu

przestrzeganie norm hałasu 14 lata 10 miesiąc temu #104

  • administrator
  • administrator Avatar
JW
Gość
przestrzeganie norm hałasu - 2008/06/17 10:50
Bardzo proszę o wskazanie gdzie udać się, żeby skutecznie wyegzekwować od zarządcy drogi krajowej(50) przestrzeganie norm hałasu i wpływu drgań na życie i zdrowie ludzi. Czy występując na drogę sądową mamy szansę na odszkodowanie za zniszczone mienie i zdrowie oraz zakłócanie naszego spokoju.Jakie przy tym należy przedstawić dowody. Nadmieniam, że bezskutecznie walczymy o to ponad 7 lat. Potworny huk nocą nie pozwala nam wypocząć, pękają ściany domów oddalonych od krawędzi jezdni ok 10m. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz | Cytuj
Tomek
Gość
O:przestrzeganie norm hałasu - 2008/06/17 10:59
A co było tam pierwsze droga czy budynek mieszkalny ?? ))

Była ostatnio jakas przebudowa tego odcinka ??
Odpowiedz | Cytuj
JW
Gość
O:przestrzeganie norm hałasu - 2008/06/17 14:20
droga stała się drogą krajową chyba od 1999r, przedtem była jedną z wielu dróg,: przy których powstawały miejscowości, a mieszkańcy bez problemu dostawali pozwolenia na budowę swoich domów. Od chwili przemianowania jej kategorii powstał problem, gdyż pozwolono na nieograniczony tranzyt nie zważając na bliskie sąsiedztwo domów.
Nasze budynki istnieją już od 30 lat i więcej, a miejscowość istnieje jeszcze duuużo dłużej.
Odpowiedz | Cytuj
JW
Gość
O:przestrzeganie norm hałasu - 2008/06/17 14:22
Droga ma być przebudowywana, czytaj wzmacniana pod tranzyt.
Odpowiedz | Cytuj
Tomek
Gość
O:przestrzeganie norm hałasu - 2008/06/18 09:25
Więc jak będzie przebudowa (nie remont) będzie wykonywany raport o oddziaływaniu na środowisko, w ramach niego prawdopodobnie pomiary hałasu, z ktorych wyjdzie prawdopodobnie, że niezbędne sa ekrany, albo wymiana stolarki i tyle ....

Jeśli się buduje dom zaraz przy drodze to trzeba wziąć pod uwagę że będzie głośno i że będą drgania - taka jest prawda. A że nikt tego nie przewidział 30 lat temu ... ma pecha.
Odpowiedz | Cytuj
JW
Gość
O:przestrzeganie norm hałasu - 2008/06/18 18:03
Sęk w tym, że takich badań nie było. Wydane jest pozwolenie na podstawie prognoz opracowanych przez biuro projektowe ! Zarządca drogi uporczywie wyjaśnia, że po przebudowie drogi w 2010r postarają się wykonać analizę porealizacyjną, a jej wyniki stanowić będą podstawę ewentualnego utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania. Do tego czasu nasze domy będą nadawały się już tylko do wyburzenia jeśli wcześniej nie dojdzie do jakiejś katastrofy budowlanej. Ludzi pozostanie połowa bo poginą pod kołami TIRóW, a reszta zwariuje od hałasu, braku snu (drżące okna, ściany i podłogi nawet najbardziej zmęczonej osobie nie pozwolą spać spokojnie). Tego trzeba doświadczyć, żeby uwierzyć
My budując swe domy dostaliśmy pozwolenia na budowę, na dodatek należało budować się zgodnie z linią zabudowy tj nie odsuwać się za daleko, by utrzymać ciąg budynków . Stąd takie bliskie sąsiedztwo od krawędzi jezdni. Mamy na to wszelką dokumentację.
Odpowiedz | Cytuj
Maciek
Gość
O:przestrzeganie norm hałasu - 2008/06/21 18:55
Czyli rozumiemy, że teraz jest tam przebudowa ?
Jaka to jest droga? Który numer ? Jaki odcinek km ?
Odpowiedz | Cytuj
JW
Gość
O:przestrzeganie norm hałasu - 2008/06/22 15:14
Tak, według planów ma być przebudowa pod kątem dostosowania drogi pod tranzyt. Jest to odcinek dk 50 dokładniej Ostrówek - Brok - Ostrów Maz od km262+400 do 287+680. Bulwersuje nas fakt, że ktoś kilka lat temu wydał pozwolenie na uruchomienie tranzytu na tym odcinku, nie zważając na bardzo bliskie sąsiedztwo domów. Czemu odstępuje się od planu Dużej Obwodnicy Warszawy dla Tirów, a tym samym poprowadzenie tranzytu Łochów - Wyszków? Nikt nas wcześniej nie uprzedzał o jakichkolwiek planach tranzytowych w stosunku do tego odcinka. Gdzie ochrona środowiska (obszary Natura 2000)?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.134 s.