Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Euro 2012 ???

Re: Euro 2012 ??? 12 lata 10 miesiąc temu #1935

  • loras
  • loras Avatar
Niby forum branżowe ale niektóre komentarze strcite onetowskie :P
Przecież każdy, kto choć trochę śledził branżę drogową i jej inwestycje (czy nawet pracował) miał świadomość, że w 5 lat nie da się wszystkich autostrad i dużej części ekspresowych budować. Nawet za brak takiego politycznie poprawnego optymizmu poleciał vice minister Rapciak (jedyny drogowiec w ministerstwie) :evil:
To po pierwsze.
A po drugie, rzecz która mnie najbardziej irytuje w wypowiedziach dziennikarzy: całej tej sieci wysokiej klasy dróg nie budujemy na 4 tygodniową imprezę, a na kolejne 30 lat!!!
Oczywiście fajnie byłoby żeby cała sieć do tego czasu funkcjonowała - tak samo jako obwodnice, szybka kolej, dodatkowe lotniska, sieć 4G etc., etc. Ale to nie jest ich główne przeznaczenie - czerwiec 2012. Ale wiadomo, że media takie tematy podłapują bo jest mięso i się coś dzieje :evil:
Ciekawe ile z tej wiadomości okroi cenzor (bo nie napiszę admin) :D
Pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Euro 2012 ??? 12 lata 10 miesiąc temu #1937

  • aaa
  • aaa Avatar
ok. dziennikarzem nie jestem ale ciekawi mnie to jak można było obiecać tyle rzeczy na EURO 2012 a widać teraz co się teraz z tym wszystkim dzieje. Owszem udało się zrealizować pare rzeczy ale to i tak jest nadal mało... Czyżby błąd tkwił głębiej czy w samym podejściu do tego typu spraw (mam na myśli finansowanie, przetargi, urzędy, pieniądze)???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Euro 2012 ??? 12 lata 10 miesiąc temu #1938

  • aaa
  • aaa Avatar
Dokładnie loras... kiedyś słyszałem ze Polacy najlepiej się znają na polityce samochodach najlepsi kierowcy i o drogach, bo my się znamy :) ludzie trochę pokory i zajmujmy się tym co jest nam dane :) Polaczki cwaniaczki a najlepsze jest jak dziennikarze się pytają przechodni czy np. dobrze robią drogowcy czy zdarza prze euro ? a tak na marginesie skąd oni maja to wiedzieć ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Euro 2012 ??? 12 lata 10 miesiąc temu #1944

  • aaa
  • aaa Avatar
Przecież każdy, kto choć trochę śledził branżę drogową i jej inwestycje (czy nawet pracował) miał świadomość, że w 5 lat nie da się wszystkich autostrad i dużej części ekspresowych budować. Nawet za brak takiego politycznie poprawnego optymizmu poleciał vice minister Rapciak (jedyny drogowiec w ministerstwie) :evil:

to po co w takim razie podają terminy oddania inwestycji do użytku??? może lepiej zrezygnować z tych "dat" i umowę określić jako zamkniętą wtedy kiedy będzie gotowa...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Euro 2012 ??? 12 lata 10 miesiąc temu #1945

  • loras
  • loras Avatar
Przecież każdy, kto choć trochę śledził branżę drogową i jej inwestycje (czy nawet pracował) miał świadomość, że w 5 lat nie da się wszystkich autostrad i dużej części ekspresowych budować. Nawet za brak takiego politycznie poprawnego optymizmu poleciał vice minister Rapciak (jedyny drogowiec w ministerstwie) :evil:

to po co w takim razie podają terminy oddania inwestycji do użytku??? może lepiej zrezygnować z tych "dat" i umowę określić jako zamkniętą wtedy kiedy będzie gotowa...

Witam.
Troszkę chyba źle zinterpretowałeś moją wypowiedź. Nigdzie nie sugeruję, że nie powinno być terminów, których nie należałoby egzekwować.
Chodzi mi raczej o to, że posiadanie choćby kilkuletniego stażu w branży daje doświadczenie.
Doświadczenie które potrafi podpowiedzieć, że nie zawsze założone terminy udaje się dotrzymać - i to nie z winy zamawiającego czy wykonawcy. Jest szereg uwarunkowań, które przy tak skomplikowanej inwestycji, kumulują dodatkowo interesy wielu (czasami przeciwnych sobie) stron.
Żeby było ciekawiej to pojawiają się nowe sytuacje których nikt wcześniej nie mógł przewidzieć - fajnie się analizuje i wytyka błędy po fakcie B)
Kto mógł przewidzieć kryzys - a co za tym idzie spadek cen na przetargach do 40-50% wartości kosztorysowej? Nie chcę już pisać o następstwach takich rozstrzygnięć bo z tych najgłośniejszych to mamy:
- A1 AlpineBau (wycofało się i wygrało przetarg za większą kasę :evil: )
- A4 NDI
- A2 Covec
i pewnie będzie więcej
Tylko przy założeniu maksymalnego szczęścia i braku nieprzewidzianych (w takim stopniu) okoliczności można było utrzymywać że zdążymy B)

Żeby nie było że wszystko neguję - nie podoba mi się bezkrytyczne podejście do niektórych zagadnień i hasła w stylu: wyrzućmy drogowców z MI - sieją czarnowidztwo :P
Osobiście jestem bardzo zbudowany tym co się dzieje na drogach. Wielka szkoda że się nie uda przez kryzys zrealizować całego PBDK 2008-2012 a tylko sporo okrojoną wersję 2011-2015.
Ciekaw jestem jak będzie wyglądała realizacja dróg po Euro2012 i w kolejnym okresie programowania 2013-2020 :blink:
Moje marzenie: pełna obwodnica Krakowa jako A/S i dojazd nad morze A :)
O zakopiance jako S nawet nie próbuję marzyć - moja wyobraźnia tutaj napotyka wiele barier :mrgreen:
pozdrówka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Euro 2012 ??? 12 lata 10 miesiąc temu #1949

  • aaa
  • aaa Avatar
Witam wszystkich forumowiczów :D rzeczywistość pokazuje dosłownie jak kolorowe będą mistrzostwa w naszym kraju. Gjeneralna naobiecywała i widać teraz tego efekty. Co o tym sądzicie? Bo normalnie chyba większego wstydu jak brak infrastruktury na mistrzostwach i dłuuuuuuuuuugie korki (główna atrakcja w naszym kraju) nie przyczynia się do prestiżu na arenie międzynarodowej... Zdaje się ze pierwszy i ostatni raz będziemy organizatorami takich "igrzysk"?


wiec czy nadal bedziecie glosowac na tuska?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.247 s.