Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: dobrze postawione znaki

dobrze postawione znaki 11 lata 5 miesiąc temu #3332

  • Marek00641
  • Marek00641 Avatar
Witam na drodze wewnętrznej przy mojej kamienicy ulokowały się taksówki
lecz jest z nimi wieczny problem gdyż samochody dostawcze nie mają jak wjeżdżać, a mieszkańcy dostają mandaty za złe parkowanie (przy swoich domach) lecz nie o tym mowa.
Droga o której mówię jest półkolem gdzie pierwszy stoi znak -D-20 Koniec postoju taksówek- za którym ustawiają się ów taksówkarze a pod koniec ich realnego postoju ustawiony jest znak -D-19 Postój taksówek- czy taka kolejność jest dobra, gdyż mamy o to spór z sąsiadami i taksówkarzami. jeśli coś to zmienia droga jest jedno kierunkowa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: dobrze postawione znaki 11 lata 5 miesiąc temu #3336

  • mstanek
  • mstanek Avatar
Na drodze jednokierunkowej jadąc zgodnie z kierunkiem jazdy najpierw powinien stać znak D-20 "koniec postoju" a potem D-19 "postój taxi" - i przy tym znaku powinna stać pierwsza taksówka (w kolejności do odjazdu).
Dla niektórych to nielogiczne - bo najpierw "koniec" a później "początek" - ale wynika to z tego, że nie zawsze określa się koniec - wystarczy sam znak D-19 - postój taksówek ma wtedy długość nie większą niż 20m.

cytując Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych:

§ 53. 1. Znak D-19 "postój taksówek" oznacza miejsce przeznaczone na postój taksówek osobowych, z wyjątkiem taksówek zajętych.
2. Znak D-20 "koniec postoju taksówek" oznacza miejsce, w którym kończy się postój taksówek; jeżeli na postoju taksówek nie umieszczono znaku D-20, to kończy się on w odległości nie większej niż 20 m przed znakiem D-19.
3. Umieszczony dodatkowo na znakach D-19 i D-20 napis "Bagażowe" wskazuje, że znaki te dotyczą taksówek bagażowych. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.089 s.