cycling 5178398 1280W sobotę (6 czerwca) w Toruniu ruszy pierwszy rajd z cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa zostanie zrealizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Toruński rajd potrwa do 21 czerwca. Na kolejne zapraszamy do Żnina, Lipna, Brodnicy i Bydgoszczy.

- Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Aby wziąć udział w rajdzie należy zarejestrować się tutaj, a następnie odebrać numer startowy i elektroniczną mapę z opisem trasy i wskazaniem miejsc, w których trzeba zrobić zdjęcia dokumentujące przejazd. Po przejechaniu rajdu wystarczy zalogować się na platformie internetowej (będzie aktywna od 6 czerwca) i wstawić wymagane zdjęcia. Na pierwszych 400 osób, które udokumentują swój przejazd czekają pamiątkowe koszulki.

Więcej informacji na stronie kujawsko-pomorskienarowery.pl.

Numery startowe będą wydawane:
- w sobotę (6 czerwca) i niedzielę (7 czerwca) w godzinach 10-12 na terenie Przystani AZS w Toruniu,
- w pozostałe dni (od poniedziałku do piątku) w siedzibie Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przy ulicy Kopernika 4, w godzinach:
• poniedziałek, środa, czwartek 8-15
• wtorek 8-17
• piątek 8-14.

Rajdy będą odbywały się od 6 czerwca do 16 sierpnia w cyklach dwutygodniowych w różnych miastach województwa. Kolejno w:
• Toruniu (6 – 21 czerwca)
• Żninie (20 czerwca – 5 lipca)
• Lipnie (4 lipca – 19 lipca)
• Brodnicy (18 lipca – 2 sierpnia)
• Bydgoszczy (1 – 16 sierpnia).

Rowerzyści sami wybierają dzień i czas pokonania dystansu. Dla każdego miasta proponujemy dwie trasy: rodzinną – nieprzekraczającą 20 kilometrów, oraz standardową około 30 kilometrów. Aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników rajdu, każda z nich będzie przebiegała głównie ścieżkami rowerowymi, drogami mało uczęszczanymi bądź traktami leśnymi.

Miłośnicy dwóch kółek, którzy udokumentują przejechanie trasy w co najmniej trzech miastach, otrzymają pamiątkowy medal tegorocznego cyklu Kujawsko–Pomorskie na rowery 2020. Impreza wpisuje się w obchody setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II – patrona województwa.

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:
• pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
• przez pięć kolejnych lat w cyklu wzięło udział blisko 10 tysięcy rowerzystów
• 18 i 38 kilometrów to długości tras zaproponowanych w toruńskim rajdzie
• tegoroczny cykl rajdów odbędzie się w 5 miastach.

Z myślą o przyszłych kolarskich mistrzach już szósty sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. W tym roku ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów z naszego regionu bierze udział w zajęciach kolarskich. W Kujawsko-Pomorskiem funkcjonuje 36 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. Więcej w materiale.

 

Źródło: Departament Sportu i Turystyki oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.