Wysyłanie różnych przedmiotów w paczkach jest jednym z najprostszych sposobów na dostarczenie ich za granicę. Przewożenie ich osobiście nie tylko jest czasochłonne, ale też kosztuje znacznie więcej niż usługa kurierska. Niestety do paczki Polska-Anglia nie można włożyć wszystkiego. Ograniczeniem są nie tylko ogólne przepisy dotyczące wymiany towarów, ale też wewnętrzne regulaminy przewoźników. Dotyczą one między innymi ciężaru przesyłki.

 

Usługi kurierskie Anglia Polska a przepisy ogólne

Wymiana towarów między krajami od zawsze była regulowania określonymi przepisami. Stosowanie ich jest niezbędne z wielu powodów. Zaliczają się do nich między innymi potrzeba ochrony gospodarki przed konsekwencjami niekontrolowanego importu czy eksportu oraz przed zagrożeniami biologicznymi. Ten ostatni typ ryzyka może wynikać np. przenoszenia drobnoustrojów, które w jednym klimacie są niegroźne, a w innym – szkodliwe, a nawet zabójcze.

Paczki do Anglii z Polski od niedawna podlegają jeszcze większym ograniczeniom. Jest to efektem wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i wprowadzenia w związku z tym nowych przepisów przewozowych. Wśród nowości można wymienić obowiązek przejścia paczek przez odprawę celną, która wydłuża czas realizacji usług i podnosi ich koszty. Ponadto przesyłki kurierskie Anglia-Polska nie mogą zawierać żywności, lekarstw, materiałów łatwopalnych i wielu innych produktów.

Przesyłki Polska Anglia – ograniczenia wagowe

Wysłanie paczki Polska-Anglia jest bardzo proste również po Brexicie. Pojawiły się m.in. konieczność wypełnienia większej liczby dokumentów oraz obowiązek uiszczenia opłaty za obsługę celną. Usługi kurierskie Anglia-Polska wciąż są świadczone za pośrednictwem Internetu, np. przez serwis EuroPaka: https://www.euro-paka.pl/. Wprawdzie od czasu wprowadzenia nowych zasad wielu przewoźników zawiesiło obsługę tras na Wyspy i z powrotem. Nadal jednak są dostępne różne oferty dostawy paczki do Anglii z Polski, a ich liczba z pewnością będzie wzrastać.

Zanim nadawca podejmie decyzję o wyborze firmy kurierskiej, powinien zapoznać się z wewnętrznymi przepisami i wprowadzonymi ograniczeniami. Zazwyczaj dotyczą one gabarytów paczek, które są obliczane według określonych zasad. Przesyłki kurierskie Anglia-Polska mają też ograniczenia wagowe. Maksymalny ciężar paczki u poszczególnych przewoźników wynosi:

  • DPD Classic – 31.5 kg,

  • TNT – 70 kg,

  • UPS – 70 kg,

  • ParcelForce – 30 kg,

  • GLS – 31,5 kg.

Z powyższego wynika, że różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami są znaczne. Obecnie usługi kurierskie Anglia-Polska świadczy jedynie firma UPS, natomiast do Irlandii Północnej można też wysłać paczkę w GLS. W pierwszym przypadku maksymalna waga paczki wynosi 70 kg i jest to najwięcej spośród wszystkich ofert przewoźników.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Anglii?

Wysyłka paczki Polska Anglia wymaga też wniesienia konkretnej opłaty za usługę. Jest ona uzależniona od zawartości paczki, jej wartości, a także od gabarytów i ciężaru. Jeśli parametry przesyłki mieszczą się w określonych normach, wystarczy wybrać usługę, która kosztuje najmniej. Przykładowo różnice w cenie nadania paczki Polska-Anglia o wadze pomiędzy usługą UPS i UPS Express wynoszą około 380 zł. Dlatego, jeśli nadawcy nie zależy na czasie i satysfakcjonuje go realizacja usługi w standardowym terminie, może zapłacić znacznie mniej.

Warto też zastanowić się, jak wysyłać przesyłki Polska-Anglia o wadze większej niż 70 kg. Regulamin firmy przewozowej zazwyczaj uwzględnia dopuszczalną wagę jednej paczki. Dlatego, jeśli jest to możliwe, warto podzielić zawartość na dwie części i wysłać je niezależnie. Koszt takiej usługi jest niewiele wyższy. Przykładowo w UPS za paczkę o wadze 60 kg trzeba zapłacić około 290 zł, podczas gdy koszt wysyłki dwóch paczek o wadze 30 kg wyniesie około 310 zł.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.