contentmap_plugin

edroga066166 mln zł zainwestują Tychy w modernizację drogi, która ułatwi dojazd do drogi ekspresowej S1 i pośrednio lotniska w Pyrzowicach. Pieniądze pochodzą z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja będzie polegała na przebudowie odcinka drogi krajowej nr 44 o długości 2,5 km w Tychach. Początek modernizowanego odcinka znajduje się bezpośrednio za węzłem łączącym DK 44 z DK 1 w dzielnicy Urbanowice i przebiega do planowanego węzła drogowego łączącego drogę z dzielnicami: Urbanowice, Jaroszowice i Wygorzele oraz Bieruniem. Przebudowa DK44 pozwoli na szybki dojazd do drogi ekspresowej S1, a pośrednio do lotniska w Pyrzowicach.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 207 mln zł, z czego niemal 167 mln zł będzie pochodzić z funduszy unijnych. Realizacja inwestycji zakończy się w 2019 roku.

Oprócz Tychów środki unijne otrzymały też Częstochowa, Gliwice, Rybnik, Bydgoszcz, Kraków, Leszno, Łomża, Tarnów i Zamość. W najbliższych dniach podpisane zostaną jeszcze cztery umowy z Gorzowem Wielkopolskim, Nowym Sączem, Sosnowcem i Toruniem.

Źródło: MIR

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.